موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهزیستی

a/109791 :کد

معلولیت های در کشور

مدیرکل بهزیستی البرز: نیمی از معلولیت های در کشور دلایل ژنتیکی

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۲
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -مدیرکل بهزیستی البرز: نیمی از معلولیت های در کشور دلایل ژنتیکی

مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: نیمی از معلولیت در کشور دلایل ژنتیکی دارد که برخی از خانواده به دلیل فرهنگ نادرستی که دارند مانع از اقدامات پیشگیرانه می شوند.

به گزارش تحلیل ایران، داریوش بیات نژاد در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان البرز که بعد از ظهر یکشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه این سازمان 189 فعالیت و زیرفعالیت دارد، افزود: از کمک خیران و سازمان های مربوطه برای خدمات دهی به زیر مجموعه این سازمان بهره برداری می شود.
وی ادامه داد: سازمان بهزیستی البرز در سال جاری هزار و 300 نفر سهم ایجاد اشتغال داشت که بیش از هزار و 500 موقعیت شغلی مهیا شده است و 25 درصد از موقعیت اشتغال های که از طریق مراکز ایجاد شده به افراد تحت پوشش تعلق گرفته است.
بیات نژاد با اشاره به موضوع برون سپاری مسئولیت ها در این سازمان گفت: برای آسان سازی دسترسی به خدمات بهزیستی صد در صد فعالیت های مربوطه برون سپاری شده است.
وی افزود: برای دسترسی آسان مردم از طریق سیستم پیشخوان در جهت ارائه خدمات به مردم توفیقات خوبی به دست امده است.
این مسئول اضافه کرد: اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته در خصوص آسیب های اجتماعی است که یکی از فعالیت های مشخص آموزش تخصصی است که در این رابطه نداشتن آگاهی به بسیاری از آسیب ها دامن می زند.
وی گفت: سازمان بهزیستی برای ارائه آموزشی لازم به اقشار مختلف جامعه اقدامات موثری داشته است.
بیات نژاد افزود: اینترنت و فضای مجازی آسیب های فراوانی را همراه داشته که در این رابطه اهتمام ویژه ای برای برپایی دوره های آموزشی وجود داشته و که برای کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر بسزایی داشته است.
وی خاطر نشان کرد: برای خانواده هایی که به نوعی درگیر با بیماری اعتیاد هستند دوره ها و اردوهای آموزشی برگزار شده که در عین حال با فضای شاد و مفرح استعدادیابی نیز صورت گرفته و برای خانواده ها امکاناتی فراهم شده است.
این مسئول گفت: برای اولین بار در استان شورای ساماندهی سالمندان داریم که برای عدالت اجتماعی نیاز است که خدمات توانمندسازی را در سراسر استان گسترش پیدا کند.


//ایرنا

                               

بهزیستی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :