a/77215 :کد

0

روسیه درراه اندازی خط تولید ماشین آلات راه سازی درالبرزمشارک

  چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۰
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -روسیه درراه اندازی خط تولید ماشین آلات راه سازی درالبرزمشارک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز از توافق اولیه یک شرکت روسی برای راه اندازی خط تولید ماشین آلات راهسازی و لیفت تراک در استان البرز خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ،رحیم بنا مولایی که به همراه استاندار البرز در صدر هیات تجاری 30 نفره به روسیه سفر کرده است، روز چهارشنبه در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این شرکت در استان ایوانوا روسیه فعالیت دارد و از مراکز مهم این صنعت در آن کشور است.
وی با اشاره به واردات مواد اولیه کربن به کشور خاطرنشان کرد: این مواد اولیه به واسطه ترکمنستان از روسیه به کشور ما وارد می شد که با مذاکرات صورت گرفته از این به بعد بدون واسطه وارد کشور خواهد شد.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با تاکید بر لزوم افزایش شعبه های بانک های ایران در روسیه و استفاده از صندوق ضمانت صادرات برای توسعه همکاری ها در این بخش، گفت: مشکلات بانکی مانع توسعه روابط تجاری ایران و روسیه است.
بنا مولایی افزود: اکنون فرصت بی سابقه ای برای توسعه همکاری های بازرگانی ایران و روسیه پدیدار شده است و برای اینکه بخش های تجاری بتوانند از این شرایط بیشترین بهره را ببرند، باید مشکلات بانکی به عنوان اولین گام برطرف شود.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط و ظرفیت های اقتصادی ایجاد شده، شناخت نیازهای بازار روسیه دارای اهمیت است.
بنا مولایی گفت: روسیه علاقمند برای واردات محصولات باغی و سبزیجات از ایران بوده که می توان با برنامه ریزی این بستر را فراهم ساخت.
این مسئول افزود: ایران می تواند با شناخت بهتر بازار های روسیه سهم قابل توجهی از این واردات را به خود اختصاص دهد.
رئیس اتاق بازرگانی البرز خاطر نشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده روسیه 35 درصد از نیازهایش در داخل تولید و مابقی را از خارج وارد می کند.
وی با اشاره به همکاری در صنعت نساجی با توجه به اینکه ایوانوا یکی از مهم ترین قطب های این بخش در روسیه به شمار می رود، گفت: مذاکرات بین انجمن نساجی ایران با روسیه برای توسعه این صنعت در کشور ضروری است.


//ایرنا

                               

صنعت                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :