موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/87544 :کد

0

۱۰ میلیون تن گندم امسال از کشاورزی خریداری می شود

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۶
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -۱۰ میلیون تن گندم امسال از کشاورزی خریداری می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی امسال پیش بینی می شود ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

به گزارش تحلیل ایران ، اسکندر زند روز چهارشنبه در جریان برگزاری بزرگترین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی ارزیابی ارقام اصلاح شده سبزی و صیفی و ذرت، در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت فردیس، افزود: با خرید این مقدار گندم می توانیم اعلام کنیم که نیاز کشور به گندم در داخل تامین شده است.
وی اظهار کرد: در زمینه شکر امسال رکورد شکنی کردیم. کشاورزان ما در بخش شکر رکوردی را به دست آوردند که جای قدردانی دارد.
معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در محصولی نظیر برنج موفقیت های خوبی به دست آورده ایم، البته نواقص و کاستی هایی وجود دارد ولی نقاط امیدوارکننده نشان می دهد که اگر تلاش شود برنامه های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی به طور کامل تحقق یابد.
وی ادامه داد: در زمینه پرورش ماهی در قفس گام های خوبی آغاز شده، در خیلی از زمینه ها نظیر پروتئین تولید مازاد و صادرات داریم.
زند افزود: برای تحقق رسالت کاربردی کردن دانش مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) و تحقیقات کشاورزی چندین سال است که تورهایی را برگزار می کند و اقداماتی برای واردات فناوری به کشور و معرفی آن به کشاورزان صورت گرفته است.
وی گفت: این تور با همکاری شرکت های بخش خصوصی و دولتی بیش از 240 رقم که بعضی ها جدید و بعضی دیگر نیاز به معرفی دارند را ارائه می کنند.
زند ادامه داد: این رقم ها معرفی می شوند تا کشاورزان با آن آشنا شوند. نیازهایی را که دارند بشناسند و این دانش را منتقل کنند تا برای سال های آینده در بخش کشاورزی خود تدارک ببینند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مدیریت مصرف آب در مزرعه ها، افزود: در این بخش سه بخش حاکمیتی، مدیریتی و فناوری فعال هستند که در بخش حاکمیتی به سمت توافق های خوب در زمینه آب می رسیم.
وی گفت: در زمینه کشاورزی در بخش مدیریت باز جای کار وجود دارد. در زمینه فناوری برنامه های گسترده ای داریم.
زند افزود: روش های آبیاری قطره ای در تمام زمین های کشاورزی در حال انجام است.
بزرگترین تور یک روزه آموزشی، ترویجی و پژوهشی ارزیابی ارقام اصلاح شده سبزی و صیفی و ذرت، با همکاری بخش خصوصی، در محل مزرعه آموزشی، پژوهشی مرکز، با حضور بیش از دویست نفر از بهره برداران پیشرو کشاورزی، کارشناسان کشاورزی، اعضای هیات علمی، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

                               

خرید گندم                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :