موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهزیستی

a/88787 :کد

0

گردهمایی سراسری معاونین فرهنگی و پیشگیری بهزیستی در البرز

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۵
تعداد بازدید : ۳۱۶   
 تحلیل ایران -گردهمایی سراسری معاونین فرهنگی و پیشگیری بهزیستی در البرز

نخستین گردهمایی سراسری علمی، کاربردی معاونین امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی های کشور درمحل دهکده ورزشی المپیک بخش چهارباغ البرز برگزارشد.

به گزارش تحلیل ایران ، رضازاده هدف از برگزاری این گردهمایی را اعلام برنامه ها واولویت های سال 95 و ابلاغ آن به ادارات کل استان ها دانست.
وی تصریح کرد: پیشگیری ناشی از معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی و غربالگری ناشنوایی نوزادان و در بخش معلولیت ها درحوزه آسیب های اجتماعی،مشاوره، آموزش های پیش از ازدواج و گسترش مشاوره تلفنی 1480، گسترش مراکز درمانی اعتیاد در زمینه کاهش آسیب و توسعه محلی برای پیشگیری ازآسیب های اجتماعی در سراسر کشور ازمهمترین اولویت این گردهمایی است.
رضازاده تصریح کرد: سازمان بهزیستی به عنوان دستگاه مسئول و مهمترین دستگاه اجتماعی در کشور خود را موظف به اجرای وظایف اساسی در زمینه پیشگیری ازآسیب های اجتماعی می داند.
معاونت امور توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری برای پیشگیری وکاهش آسیب های اجتماعی، گفت: ما آمادگی کامل داریم تا با اجرای برنامه های متنوع علمی دراین زمینه امسال شاهد نتایج خوبی در این حوزه در کشور باشیم.
داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان البرز نیز دراین همایش گفت: استان البرز به دلایل مهاجرپذیری و ورود بیکاران متعدد از سراسر کشور، قرارگرفتن درمجاورت زندان ها و قرار گرفتن درمسیر راه های اصلی کشور و مجاورت با پایتخت ازشرایط خاصی برخوردار است که این دلایل موجب بروز آسیب های اجتماعی و ناهنجاری اجتماعی دراین استان شده است.
وی ادامه داد: به همین خاطر تاکید داشتیم این گردهمایی درالبرز برگزارشود تا بتوانیم مشکلات خاص استان را در این هم اندیشی با حضورمدیران ارشد بهزیستی کشورطرح و از تجربیات دیگر همکاران در استان ها برای کاهش این معظلات وآسیب ها بهرمند شویم.
مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان داشت: بسیاری از معلولیت هابرای اقدامات درجهت کاهش آن در دستور کار قرارگرفته و با مشاوره ژنتیک و سایر فعالیت ها امکان کاهش قابل ملاحظه آن وجود دارد.
بیات ن‍ژاد تاکید کرد: این اقدامات اگر به درستی نهادینه و گسترش یابد، به لحاظ کمی و کیفی در استان درآینده نه چندان دورشاهد کاهش حداقل 50 درصدی معلولیت ها خواهیم بود.
مدیرکل بهزیستی البرز خاطرنشان کرد:تعداد 120 کمپ و 60 سمن فعال و مراکزمشاوره دارای مجوز دراستان فعالیت دارند.


//ایرنا

                               

بهزیستی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :