موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب وفاضلاب

a/89620 :کد

0

بررسی مسایل و مشکلات آب شرب ساوجبلاغ

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۴
تعداد بازدید : ۴۴۴   
 تحلیل ایران -بررسی مسایل و مشکلات آب شرب ساوجبلاغ

مسایل و مشکلات مربوط به آب شرب شهرستان ساوجبلاغ روز شنبه با حضور فرماندار و مدیر عامل ابفا روستایی البرز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تحلیل ایران ،،،،، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به اینکه در برخی از روستاهای ساوجبلاغ با فرسودگی شبکه های آب رسانی روبرو هستیم، گفت: به دلیل فرسودگی شبکه های آب رسانی و همچنین وجود تعدادی انشعاب غیرمجاز و مجاز پرمصرف، در برخی از روستاها با مشکل کمبود آب روبرو هستیم.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: بسیاری از روستاهای ما نسبت به گذشته از جمعیت قابل توجه ای برخوردار است، اما از همان شبکه آبرسانی که توسط جهاد سازندگی آن زمان و چاه فرسوده حفر شده خدمات آبرسانی صورت می گیرد که پاسخگوی نیاز مردم نیست.
وی گفت: از 77 روستای شهرستان 40 روستای ما در تنش شدید آبی هستند و در هر محفل و جلسه ای مردم از وضعیت آب آشامیدنی گلایه مند هستند.
فرماندار ساوجبلاغ گفت که 5 سال از تاسیس استان البرز می گذرد و به تازگی مدیریت آبفا از استان تهران به البرز واگذار شده و در این مدت هیچ اعتباری برای ترمیم و بازسازی و حفر چاه جدید در اختیار آبفای روستایی قرار نگرفته و همه هزینه ها از سوی دهیاریها و مردم صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در صورت ناتوانی آبفا شبکه های فعلی به مدیریت روستایی واگذار می شود، گفت: مردم از وضعیت توزیع آب رضایت ندارند.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ازمسئولان آب و فاضلاب روستایی خواست تا با تدابیر ویژه موجب شوند تا اهالی روستاها ایام باقی مانده تابستان را بدون ایجاد مشکل خاصی سپری کنند.
وی از بخشداران و دهیاری ها خواست برای بی آبی مردم دنبال اینکه دستوری را اخذ کنند نباشند و هر گونه که امکان پذیر است با آبفا همراهی کنند تا آسیبی به مردم نرسد.
فرماندار ساوجبلاغ از آبفا خواست انباری را در شهرستان داشته باشند تا مایحتاج ضروری در مواقع بحران در اختیار شبکه های آبرسانی قرار بگیرد.
مدیر کل آبفا روستایی استان البرزاز همکاری فرماندار، بخشداران مرکزی وچهار باغ و چندار در این شهرستان تشکر کرد و مشکل اساسی در روستاهای استان البرز را نبود مطالعات کافی و برنامه ریزی های منسجم در زمان راه اندازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی دانست.
حسن زاده به کمبود نیروی انسانی و فضای اداری نامناسب اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی اندک این اداره با توجه به گستردگی جغرافیایی منطقه نمی تواند پاسخگوی نیازهای جمعیتی شهرستان باشد و لازم است که هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر امکانات اداری حمایت و تقویت شود و بدنه کارشناسی آن قوی تر شود
وی نسبت به مشکل تأمین آب روستاهای ساوجبلاغ با توجه به اعتبارات موجود قول مساعد داد و گفت: مجتمع آب رسانی آران ، بخش چندار و چند روستای دیگر را ترمیم و برای چند روستای دیگر هم مثل سعید آباد ، سرخاب هم مطالعه و راه اندازی خواهیم کرد.
حسن زاده افزود برای روستاهای عرب آباد کوه ، قاسم آباد بزرگ ، هیو ، خور ، ایقربلاغ ، برغان ، سیبستان ، وشکین ، ورده ، کوشگذر، زکی آباد که به صورت تک روستایی است اعتبار ویژه در نظر گرفته شده است .
وی گفت بزودی کار لوله گذاری و تعویض لوله های فرسوده 24 روستا در این شهرستان آغاز می شود .
وی از اختصاص بودجه 3میلیارد و 68 میلیون تومان اعتبار برای تعمیر و نگهداری ،تامین آب ، مطالعه فاضلاب های روستایی در نظر گرفته شده خبر داد و گفت : به امید خدا تا پایان سال جاری اغلب مشکلات مرتفع خواهد شد.  //ایرنا

                               

آب آشامیدنی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :