موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سرمایه گذاری

a/90398 :کد

0

ساوجبلاغ نیازمند انسجام برای بهره گیری مناسب از ظرفیت ها و ا

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -ساوجبلاغ نیازمند انسجام برای بهره گیری مناسب از ظرفیت ها و ا

فرماندار ساوجبلاغ گفت که شهرستان ساوجبلاغ ظرفیت ها و امکانات مناسبی در اختیار دارد و باید برای استفاده درست از این ظرفیت ها باید انسجام بیشتری پیدا کند.

به گزارش تحلیل ایران ، ابوالقاسم پالیزگیر عصر چهارشنبه در پنجمین جلسه پیشگیری شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از عملکرد اداره ارشاد شهرستان در استفاده درست از ظرفیت های فرهنگی موجود انتقاد کرد و گفت: وقتی صحبت از برنامه فرهنگی می شود از کمبود بودجه سخن به میان می آید ودر آخر گزارش مناسبی از اجرای درست فرهنگی در شهرستان نمی بینیم و این یعنی آسیب.
وی خاطرنشان کرد: باید فکر کنیم و دنبال این باشیم که چگونه می توانیم بدون مبلغ هم کار فرهنگی کرد.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: دستگاه فرهنگی شهرستان متولی اجرای برنامه های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است و سایر دستگاه ها هم باید به ارشاد کمک کنند.
وی تصریح کرد: ما در فصل شروع مدارس 47 هزار دانش آموز داریم که با یک هماهنگی کوچک با آموزش و پرورش و برنامه مدون و ارتباط با مدیران و استفاده از مربیان و معلمان در زمینه های مختلف به آموزش و کار فرهنگی با گروههای نمایشی ، نمایشگاهی ، سرود و سخنرانی خطرات شیوع مواد مخدر را به آنان بفهمانیم و ازاین فضای بزرگ فرهنگی استفاده مطلوب ببریم .
فرماندار ساوجبلاغ گفت: اعتقاد به پر کردن اوقات فراغت داریم و دستگاه های متولی در مساجد و پارک ها ودر زمین ها و سالن های ورزشی مملو از جوانان و نوجوانان است کدام زمان ارشاد وارد این اماکن شده واز پتانسیل موجود به درستی بهره برده است .
وی با تاکید بر اینکه در جلسه بعد ارشاد باید گزاش درستی از اقدامات فرهنگی در شهرستان ارائه شود، گفت: باید از ظرفیت بسیج، ائمه جماعات، ادارات و کارخانجات استفاده کنید.
فرماندار ساوجبلاغ افزود: مطالعه برای هرکاری منجر به موفقیت می شود، پول مهم است برای اجرا ولی وقتی نیست باید فکر کنیم و از زوایای دیگر بهره ببریم. شما مدیر شدید که خوب فکر کنید چگونه می شود بدون بودجه و با پول کم کارهای بزرگ انجام داد.
پالیزگیر برای سخن خود این دلیل را آورد که هر هفته سه همایش بزرگ مردمی در شهرستان اجرا می شود، نماز جمعه که می توان از ظرفیت حضور مردم استفاده کرد و با استفاده از انجمن های مردم نهاد کارهای مختلف فرهنگی انجام داد که تاکنون گزارشی از متولی دستگاه فرهنگی شهرستان در این خصوص ارائه نشده است.
فرماندار ساوجبلاغ در ادامه خواستار برخورد با قلیان سراها شد و از اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی و شبکه بهداشت خواست تا نظارت ها را بیشتر و قهوه خانه هایی که نسبت به ارائه قلیان اقدام می کنند، پلمب کنند.
وی افزود: اداراتی که از خدماتی همچون سالن های ورزشی و تفریحی بهره مند هستند، دو سانس سالن خود را به جوانان نیازمند اختصاص دهند.
فرماندار ساوجبلاغ با ابراز تاسف در خصوص عدم وجود زیرساخت های مناسب ورزشی و تفریحی در فازهای مختلف مسکن مهر از شرکت عمران خواست تا فضاهایی که خالی از سکنه و در اختیار شرکت است به شهرداری به صورت موقت برای فرهنگسرا تحویل دهد.

//ایرنا

                               

جذب سرمایه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :