موضوعات ‌مرتبط: سیاسی عشایر

a/91493 :کد

0

حضور ۲۰۵ خانواده عشایر در ساوجبلاغ

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۳۴۸   
 تحلیل ایران -حضور ۲۰۵ خانواده عشایر در ساوجبلاغ

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ گفت که در این شهرستان ۲۰۵ خانوار عشایر با یکهزار و ۱۵۰ نفر جمعیت زندگی می کنند که ۲۱ هزار و ۱۵۸ هکتار از مراتع را در اختیار دارند.

به گزارش تحلیل ایران ، محرمعلی اسد زاده روز دوشنبه در نشست شورای عشایر شهرستان ساوجبلاغ اظهار داشت: عشایر ساوجبلاغ 105هزار راس دام دارند که سالانه 1205 تن گوشت و 2205 تن شیر و 295 هزار تن سایر فراورده های لبنی تولید می کنند.
وی بیمه دام عشایر، بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، هماهنگی برای بیمه خدمات درمانی، برگزاری نمایشگاه های عشایری در مناطق مختلف، اجرای پروژه های عمرانی در مناطق عشایری، آبرسانی سیار در مناطق قشلاقی و ییلاقی، توزیع سوخت فسیلی، جمع آوری شیر و تولید فرآورده های لبنی در مناطق ییلاقی، جمع آوری و فروش گیاهان دارویی و خرید و فروش محصولات عشایر را از جمله خدماتی دانست به این عشایر ارائه می شود.
اسدزاده افزود: فعالیت های تولیدی عشایر نیز شامل تولید کنسانتره و خوراک دام و پرواربندی بره و آبزی پروری و پرورش زنبور عسل است.
وی تصریح کرد: فعالیت های آموزشی آنها نیز اعم از اجرای پروژه های آموزشی و ترویجی برای ارکان و اعضاء ، کشت هیدروپونیک جو، آموزش و ترویج مصرف کنسانتره، آموزش صنایع دستی به خانوارهای عشایری ، پروژه های اصلاح نژادی و آمیخته گری در دام که نمونه آن پرورش بز سانن است.
وی گفت: اعتبارات و پروژه های پیشنهادی سال 95 شامل 10 پروژه با اعتبار 2100 میلیون ریال و اعتبار استانی 3 پروژه با اعتبار 300 میلیون ریال و اعتبار بند ج تبصره 6 قانون بودجه تعداد 7 پروژه با اعتبار 1800 میلیون ریال است.
در پایان این نشست فرماندار ساوجبلاغ با تعدادی از عشایر حاضر در حاشیه این شورا گفت وگوهایی داشت که مشکل دامداری ها و درخواست تسهیلات از جمله مواردی بود که عشایر مطرح کردند.
فرماندار ساوجبلاغ در ادامه از یک واحد بزرگ فرآورده های گوشتی از ترغیب و نو آوری این شرکت در تولید غذای سالم قدردانی کرد.
پالیزگیر همچنین در بازدید از شرکت فرآورده های غذایی و گوشتی استفاده از تکنولوژی وکاربرددانش را در تولید این شرکت متمایز دانست.


//ایرنا

                               

امور عشایر                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :