موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نماز جمعه

a/98607 :کد

0

دستاوردهای داخلی و جهانی دفاع مقدس باید برای جامعه تشریح شود

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۳۷۰   
 تحلیل ایران -دستاوردهای داخلی و جهانی دفاع مقدس باید برای جامعه تشریح شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: این دفاع دستاوردهای بزرگی در عرصه داخلی و جهانی داشته که باید برای مردم و نسل های آینده بازگو وتشریح شود.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج
اظهار داشت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 30 کشور، صدام بعثی را علیه ایران اسلامی همراهی کردند و جنگی نابرابر به وجود آوردند.
وی ادامه داد: صدام و حامیانش در این جنگ با سد محکمی از انسان های از خود گذشته مواجه شدند و نتوانستند به اهداف شوم خود برسند.
حجت الاسلام حسینی همدانی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس کسانی رشد کردند که امروز موشک های دور برد نقطه زن می سازند، بنابراین چنین روحیه ای مورد نیاز زمان کنونی کشور است.
وی گفت: دستاوردهای داخلی و خارجی جنگ هشت ساله باید بازگو شود چرا که این امر برای همه مردم بخصوص جوانان به جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی لازم است.
امام جمعه کرج با بیان اینکه در بحرین، عراق و سوریه روحیه هشت سال دفاع مقدس حاکم است افزود: عزتی که امروز داریم به واسطه ریخته شدن خون شهدا است چرا که قریب به 30 سال است آمریکا در حال تهدید نظام جمهوری اسلامی بوده ولی از خوف زمینگیر شدن توسطه بسیجیان اقدامی نمی کند.
وی با تاکید بر درونگرا شدن اقتصاد در جامعه اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی درونگرا بوده و باید مسئولان اجرایی با نگاه به ظرفیت های داخلی برای توسعه کشور گام بردارند.
نماینده ولی فقیه در استان البرزبا تبریک فرا رسیدن هجدهم ذی الحجه روز امامت و ولایت و عید غدیرخم افزود:
دشمنان همواره درصدد بوده اند تا میان مسلمانان تفرقه افکنی کنند.
وی اظهار داشت: واقعه غدیر باید به نقطه وحدت بخش جهان اسلام تبدیل شود نه اینکه مورد غفلت قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: واقعه غدیر خم مورد توجه عامه علمای اسلام قرار گرفته است ولی برخی سعی در کم اهمیت شمردن آن را داشته اند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دستگاه های دولتی ، عمومی و خصوصی باید خطبه غدیر را باب کنند، گفت: در روز غدیر خم باید ویژه برنامه های مناسبی برگزار شود.
حجت الاسلام حسینی همدانی با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت امام هادی (ع) بیان داشت: دوران امامت آن حضرت بسیار خاص بود چراکه به گونه ای عمل کرد که دین گسترش پیدا کرده و شیعه در امان باشد.
وی ادامه داد: حضرت امام هادی (ع) همواره درصدد زیر سوال بردن مشروعیت خلافت عباسی بودند.
حسینی همدانی افزود: آن حضرت دانش علمای درباری را نقد می کرد و محبوبیت ویژه ای بین مردم و حتی درباریان داشت.
خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اهل تقوا برای خوردن و آشامیدن خود حریم قائل هستند ، گفت: یکی از اموری که در اسلام مورد توجه قرار گرفته، عزت است که در احدایث مباحث فراوانی در این زمینه نقل شده است.
وی ادامه داد: روح حکمت و درک حقایق را پر خوری از انسان می گیرد همچنین عبادت انسان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و تفکر را ضایع می کند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید بیان داشت: امید است که این سال تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار پربار باشد.
وی با اشاره به آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد وگفت: آمار بستر برنامه ریزی است که اگر این سرشماری به درستی صورت نگیرد نمی توان برنامه ریزی دقیقی برای آینده کشور داشت.


ایرنا//

                               

خطبه های نماز جمعه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :