موضوعات ‌مرتبط: فناوری سرمایه گذاری

a/111382 :کد

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و

سرمایه‌گذاران، فناوران استان اردبیل را یاری کنند

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۷
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -سرمایه‌گذاران، فناوران استان اردبیل را یاری کنند

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: حضور و یاری سرمایه‌گذاران در مرحله ورود فناوری به بازار می‌تواند به فرصتی پرسود برای هر دو طرف تبدیل شود.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: حضور و یاری سرمایه‌گذاران در مرحله ورود فناوری به بازار می‌تواند به فرصتی پرسود برای هر دو طرف تبدیل شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان اردبیل، محسن دیندار با اشاره به اینکه بیشتر محصولات و کالاهای فناورانه و دانش بنیان تولید شده توسط فناوران با اینکه دارای شاخص های لازم جهت ورود به بازار هستند ، در این مرحله گرفتار دره مرگ فناوری می شوند ،حضور سرمایه گذاران را در رهایی فناوران از این گرفتاری بسیار موثر دانستند.
وی سرمایه‌گذاران را از عناصر بسیار مهم در اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان عنوان کردند و افزود: در دنیای امروز اکوسیستم های اقتصادی در اندازه‌های مختلف شکل گرفته و فعالیت های اقتصادی از حالت‌های تک بعدی و سوپرمارکتی به سمت مدل های پیچیده و چند بعدی  و شبکه ای سمت و سو پیدا کرده است  لذا جایگیری مناسب در این اکوسیستم ها نیازمند تامین نیازهای اساسی و وابسته نمودن اکوسیستم می باشد.
دبیر شورای فناوری پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در دنیای امروز پارک های علم وفناوری به عنوان راهبر و هماهنگ کننده اجزای اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان هستند و می توانند نقش بسیار موثری در هدایت فناوران به منظور جایگیری مناسب در اکوسیستم های اقتصادی ایفا نمایند.
وی سرمایه‌گذاران را یکی از اجزای موثر در حیات اکوسیستم‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: در مدل‌های موفق اقتصاد دانش‌بنیان در دنیا که امروزه بیشترین ارزش افزوده و کمترین زمان بازدهی سرمایه را به خود اختصاص داده است ،این سرمایه گذاران هستند که با حضور در مراکز توسعه فناوری و رصد فناوری های موجود و قرار گرفتن درکنار فناوران نقش موثر خود را در تکمیل فرآیند تجاری سازی فناوری و هدایت کالاهای دانش بنیان به منظور جایگیری در بازار ایفا می نمایند.
وی تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش تولید کالاها و یا ارایه خدمات دانش بنیان می‌تواند ارزش افزوده بالا و سود مناسبی را برای فعالان در این حوزه فرآهم آورد.
معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان اردبیل از سرمایه گذاران دعوت کرد تا با حضور در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و قرارگیری در اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان، نقش موثر خود را به منظور ایجاد شتاب لازم در تجاری سازی کالاهای فناورانه و ورود آن به بازار ایفا نمایند. 

                               

مرگ فناوری                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :