موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهروندی

a/112717 :کد

شهردار اردبیل:

ایجاد شهر خوب با شهروندان سالم امکان پذیر است

  یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -ایجاد شهر خوب با شهروندان سالم امکان پذیر است

شهردار اردبیل گفت: ایجاد شهر خوب با شهروندان سالم امکان پذیر است.

شهردار اردبیل گفت: ایجاد شهر خوب با شهروندان سالم امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل،حمید لطف اللهیان با بیان اینکه رابطه بین شهر و شهروندان تاثیر مستقیم بر هم دارند گفت: شهرها مانند یک موجود زنده هستند که ساختارشان روی ساکنانی که در خود جای داده اند و نیز رفتار ساکنانش بر ساختار آنها تاثیر متقابل دارد.

وی اظهار کرد: دست اندرکاران مدیریت شهری باید در کنار ارائه امور خدماتی به شهر، موضوع سلامت شهروندان و ارتقای سطح فرهنگ جامعه را نیز به شکل جدی مورد توجه قرار دهد.

شهردار اردبیل سلامت شهروندان و نیز فرهنگ سازی در زمینه مناسبات مختلف اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی را یک موضوع پیچیده دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری اردبیل به منظور افزایش نشاط و سلامت شهروندان اقدام به ساخت فرهنگسراهای مختلف ، خانه های شهروند ، پارک های فرهنگی ، سراهای محله و برگزاری برنامه هایی مانند جشنواره های آدم برفی، جشنواره هفت سین  و جشن های مختلف در مناسبت های خاص کرده است.

لطف اللهیان همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از ساعات شهروندان در بیرون از منزل و در سطح شهرها سپری می شود یادآوری کرد: نوع رنگها ، شیوه معماری ساختمان ها ، نحوه نورپردازی ، فضاهای سبز ، پاکیزگی کوچه ها و خیابان ها ، مناسب بودن گذرگاهها و مواردی از این دست در روحیه و سلامت جسمانی ساکنان یک شهر تاثیر دارند گفت : در همین راستا شهرداری اردبیل سعی می کند تا در اجرای کارهای عمرانی ، اینگونه موارد را لحاظ کرده و مبلمان شهری را با کمترین آلودگی های ممکن دیداری و شنیداری طراحی کند و نیز خصوصیات اقلیمی منطقه را در نظر بگیرد.

وی اظهار کرد: ساکنان دیار مذهبی و تاریخی اردبیل از بهترین و شریف ترین شهروندان و اغلب با پیشینه فرهنگی مطلوب هستند ولی پیچیدگی و شلوغی زندگی امروزی اغلب روی رفتارهای شهری تاثیر منفی می گذارد و به همین خاطر بر ماست که با برنامه ریزی و اقدام مناسب روحیه شهروندان را تلطیف تر کرده و این تاثیرها و مشکلات را به پایین ترین حد ممکن برسانیم.

شهردار اردبیل ادامه داد : انتظار می رود ادامه همکاری و مشارکت بیش از پیش مردم ، شهرداری را در ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر و نیز اجرای پروژه های عمرانی شایسته و مفید ، باانگیزه تر و تواناتر کند.

                               

شهروندان                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :