موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سلامتی

a/113492 :کد

شهردار اردبیل:

رسیدن به شهر سالم هدف نهایی ماست

  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -رسیدن به شهر سالم هدف نهایی ماست

شهردار اردبیل در دیدار با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان، انتصاب وی به این سمت را تبریک گفت.

شهردار اردبیل در دیدار با رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان، انتصاب وی به این سمت را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دكتر قدرت اخوان اکبری به سمت ریاست دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی، درمانی استان، گفت: شهرداری اردبیل آماده همکاری با این دانشگاه در زمینه توسعه شاخص‌های سلامت شهروندان است.

وی در ادامه سخنان خود با تشریح برخی اقدامات مجموعه شهرداری اردبیل در حوزه سلامت، اظهار کرد: به عنوان مثال شهرداری هرچند به لحاظ قانونی، تکلیفی در ارتباط با ساماندهی معتادان متجاهر برعهده ندارد، اما به لحاظ مسوولیت فرهنگی که بر عهده این نهاد است و همچنین به منظور پیشگیری از متاثر شدن فرهنگ عمومی شهر از حضور معتادان متجاهر در سطح شهر، ما در این مجموعه از سال گذشته با کمک موسسات خیریه به این کار ورود پیدا کردیم، بطوری که هیچ هزینه‌ای به جهت ساخت مرکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر، از موسسات خیریه دریافت نکردیم.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه مجموعه شهرداری اردبیل در کنار دانشگاه علوم پزشکی استان بوده و خواهد بود تا در عرصه نظام سلامت تاثیرگذار باشد، افزود: می توانیم در ارتباط با طرح مکان یابی خانه های بهداشت با اولویت مناطق کم برخوردار شهر، با دانشگاه علوم پزشکی همکاری نزدیک داشته باشیم.

وی تاکید کرد: عمده کارهای شهرداری اردبیل در ارتباط با سلامت شهروندان، محتوای پیشگیرانه داشته و اقدامات متعددی در راستای رسیدن به جایگاهی انجام داده‌ایم تا بتوانیم با داشتن شهروند سالم، به شهر سالم برسیم.

شهردار اردبیل اجرای "مسیر سلامت" در رینگ دور دریاچه شورابیل را یادآور شد و افزود: نگاه شهرداری به پروژه های شهری عمدتا پیوست سلامت داشته و رویکرد آن انسان محورانه است.

لطف اللهیان خاطرنشان کرد: تنها در سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان برای بهسازی و توسعه فضای سبز شهری هزینه کرده‌ایم که معتقدیم این اقدامات به افزایش نشاط عمومی و در نتیجه، سلامت شهروندان منجر می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی، درمانی استان اردبیل نیز در این دیدار با تقدیر از حضور شهردار اردبیل، اقدامات شهرداری در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری بویژه فرهنگی و عمرانی را مناسب و موفقیت‌آمیز ارزیابی کرد.

دکتر  قدرت اخوان اکبری با اشاره به رضایت‌مندی عمومی از تلاش ها و شیوه مدیریت شهری شهردار اردبیل، گفت: با تداوم تعاملات مثبت موجود فی مابین دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرداری اردبیل، امیدواریم گام های موثرتری در راستای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی مناسب‌تر برای شهروندان اردبیل برداشته شود.

                               

شهروند                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :