موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی

a/114460 :کد

به قلم بابک عباسی؛

هیات کشتی استان اردبیل به کدامین سو هدایت می شود؟!

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -هیات کشتی استان اردبیل به کدامین سو هدایت می شود؟!

هفته نامه 'آراز' در شماره جدید خود مطلبی با عنوان 'هیات کشتی استان اردبیل به کدامین سو هدایت می شود؟!' به قلم بابک عباسی درج کرده است.

هفته نامه 'آراز' در شماره جدید خود مطلبی با عنوان 'هیات کشتی استان اردبیل به کدامین سو هدایت می شود؟!' به قلم بابک عباسی درج کرده است.
 'هدف نگارنده ، انتقاد و یا نقد بی مورد و مغرضانه نسبت به کشتی استان نیست و تنها گوشزد کردن نکاتی درباره کشتی و بازگو کردن آنها برای گوش شکسته‌ های استان می باشد و نظر به اینکه اینجانب یکی از افرادی هستم که سالیان سال در عرصه ورزش قهرمانی فعال بوده و سهم کوچکی در اعتلای کشتی شهر عزیزم اردبیل ایفا نموده ام ، وظیفه خود دانستم تا با ذکر نکاتی برخی از مشکلات کشتی استان را گوشزد تا بزرگان کشتی شهر را به چاره اندیشی در این مورد فرا بخوانم.
همانطور که می دانید چند سالی است که سکان هدایت کشتی استان در دستان پیشکسوت ارزنده کشتی استان جناب داور جدی قهرمان و مربی نامدار شهرمان است؛ 'البته با توجه به شناختی که از روحیات این بزرگوار دارم این انتخاب از اول نیز مقبول بنده نبوده و با توجه به شخصیت آرام و توداری که دارند نمی توانند در امر ریاست هیات کشتی استان که یکی از سخت ترین و پرحاشیه ترین مدیریت های ورزشی استان می باشد، موفق باشند». به همین دلیل اکنون با برخی از مشکلات ریز و درشت در کشتی مواجه هستیم که البته برخی به علت دخالت دادن منویات شخصی و برخی هم به دلیل نبود توان و دانش مدیریتی در ریاست محترم هیات بوجود آمده است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.
یکی از نکات قابل توجه و شاید عجیب اینکه در چند سال اخیر نه تنها بنده! بلکه اغلب اهالی کشتی را متعجب نموده است، حذف تمرین تیم کشتی فرنگی بزرگسالان اردبیل و کنار گذاشته شدن طاهر مهدیلو از معدود مربیان کشتی فرنگی استان می باشد حال سوال این است: 
طاهر مهدیلو که مربی قهرمانانی همچون مهدی نوری، وحید بیدار، علی کنعانی، سعید صداقت، محسن فتاحی، یونس زارع دوست و بسیاری دیگر از قهرمانان صاحب نام طی چند سال اخیر بوده، به چه دلایلی کنار گذاشته شده است؟ 
چرا تمرین بزرگسالان با حضور این قهرمانان برگزار نمی شود؟ 
چرا خبری از قهرمانان ارزنده شهرمان، چون مهدی نوری در دست نیست.
مهدی نوری با وجودی که طی 5 سال حضور در اردوهای تیم ملی با شکست عنوان دار جهان بشیر باباجان زاده دوبار توانست مقام اول انتخابی تیم ملی را کسب نماید اما با ناعدالتی ها و حق خوری‌ها از حضور در میادین جهانی و آسیایی بازماند؛ «که این را هم می توان ناشی از ضعف هیات کشتی استان در سطوح بالای فدراسیون دانست» که نتوانسته حمایتی درخور از این کشتی گیر به عمل بیاورد! و همچنین چرا خبری از قهرمانانی چون بیدار، زارع دوست، صداقت و فتاحی که در این چند سال توانسته‌اند مقامها و عناوین مختلف کشوری را کسب و باعث افتخار این شهر شوند در دست نداریم؟ 
آیا هیات کشتی استان اردبیل خود را به خواب زده است و چرا با وجود قهرمانان ارزنده و صاحب نام، همچنان با بی تفاوتی نسبت به این استعدادهای ناب آنان را به حاشیه رانده وهیچ فعالیتی در جهت حمایت از این کشتی گیران انجام نمیدهد؟ کشتی گیرانی که حتی یک سالن تمرین کوچک با یک نوبت تمرینی هم در اختیار آنها قرار نمی دهند و تمام این قهرمانان را مجبور می کنند با مربیانی غیر از مربیان اختصاصی و سازنده خود تمرین کنند؟ 
جا دارد به بی‌تفاوتی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و همچنین شخص مدیر کل محترم نسبت به عملکرد ضعیف هیات کشتی هم اشاره ای بکنیم. طی گفتگویی که با نوری و فتاحی در این مورد داشتیم از بی تفاوتی و حتی حمایت بی دلیل مدیرکل نسبت به هیات کشتی گله مند بودند. هر چند که مهدی نوری همیشه و در همه حال نسبت به حمایتهای ایوب بهتاج از شخص خودش به نیکی یاد می کرد ولی اخیراً در صحبتی که با ایشان داشتم با ناراحتی فراوان از عدم حمایتش از خود و مربی اش طاهر مهدیلو صحبت به میان آورد و اشاره داشت مدیر کل محترم همکاری لازم را با این عزیزان بابت تحویل سالن کشتی صرفا جهت تمرین به عمل نیاورده است.
به هر حال امیدواریم مسئولین اداره کل ورزش و جوانان نسبت به ضعف عملکرد هیئت کشتی استان اردبیل دست به اقدام مفید و موثر بزنند تا از این پس شاهد مهره سوزی و قهرمان سوزی بیش از این در عرصه کشتی اردبیل نباشیم.
و باز امیدواریم هیات کشتی و اداره کل ورزش و جوانان قدر قهرمانانی همانند مهدی نوری را که در عرض 5 سال سه بار عنوان قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی ایران را کسب کرده است؛ بدانند و با ارج نهادن به کشتی گیران ارزنده شهرمان همچون بابک دژبانی مانع مهاجرت این کشتی گیر و امثال او به کشورهای دیگری چون کشور همسایه جمهوری آذربایجان شوند که با آغوش باز از نخبه های ورزشی دیگر کشورها در ترکیب تیم های ملی خود بهره می جویند. 
آیا رواست تا مهدی نوری هم که سالها با پیشنهاد مستقیم کشور آذربایجان برای عضویت در تیم ملی این کشور مواجه است با دیدن این همه بی مهری و ناعدالتی در شهر و کشور خود، داغ سنگین مهاجرت را به جان خریده و رویاهای خویش را در جایی غیر از وطن عزیز و مقدس خویش ایران بجوید؟'

                               

هیات کشتی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :