موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آلاینده ها

a/115352 :کد

معاون فنی و عمرانی شهرداری اردبیل:

كاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در اردبیل

  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۳
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -كاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در اردبیل

معاون فنی و عمرانی شهرداری اردبیل از گام های موثر شهرداری در ارتباط با حفظ محیط زیست و هوای پاک خبر داد .

معاون فنی و عمرانی شهرداری اردبیل از گام های موثر شهرداری در ارتباط با حفظ محیط زیست و هوای پاک خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، سید رضا شمس با بیان این مطلب، اظهار کرد: اقدام به گازرسانی به کارخانه آسفالت شهرداری اردبیل در راستای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از جمله این گام‌های موثر است .

وی افزود: عملیات گازرسانی به کارخانه آسفالت شهرداری از اوایل سال 95 سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"، طبق برنامه ریزی های بعمل آمده و تاکیدات شهردار محترم اردبیل و با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلایندگی زیست محیطی با برآورد 5 میلیارد ریال شروع و با پیشرفت مناسب در حال اجراست .

شمس خاطرنشان کرد: کارهای در حال انجام شامل احداث ایستگاه TBS و نصب کابینت 4000 متری آن و همچنین لوله گذاری پلی اتیلن بطول بیش از 900 متر، علمک گذاری به تعداد 9 عدد، گاز سوز کردن مشعل 160 تنی و خرید مشعل های 80 و 120 تنی بهمراه 6 عدد مشعل مخزن های قیر می باشد .

وی ادامه داد: با اتمام پروژه تمامی ساختمان های موجود و سه کارخانه آسفالت از گاز بهره‌مند شده و با عنایت به اینکه سوخت متداول کارخانه های آسفالت از نوع فسیلی (گازوئیل و مازوت) بوده، لذا با کاهش محسوس آلایندگی و صرفه جویی در هزینه سوخت را خواهیم داشت .

این مسوول افزود: همچنین به لحاظ اینکه پخت آسفالت به دو روش مستقیم (پایش سوخت روی مواد خام آسفالت و احتراق) انجام می گیرد، با استفاده از گاز طبیعی و تامین هوای کافی در درایر شاهد احتراق کامل خواهیم بود که باعث افزایش کیفیت آسفالت خواهد شد و این پروژه با نظارت سر ناظر و مدیر پروژه های تاسیسات مکانیکی این حوزه در حال اجرا می باشد .

                               

کارخانه آسفالت                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :