موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بودجه

a/118432 :کد

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل

لایحه بودجه ۵۲۸ میلیاردی شهرداری اردبیل تقدیم شورای شهر شد

  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -لایحه بودجه ۵۲۸ میلیاردی شهرداری اردبیل تقدیم شورای شهر شد

شهردار اردبیل در آئین تقدیم لایحه برنامه و بودجه ۵۲۸ میلیاردی سال ۹۶ شهرداری به شورای اسلامی شهر، از تلاش شهرداری برای تحقق بودجه با لحاظ رویکرد اقتصاد مقاومتی خبر داد .

شهردار اردبیل در آئین تقدیم لایحه برنامه و بودجه 528 میلیاردی سال 96 شهرداری به شورای اسلامی شهر، از تلاش شهرداری برای تحقق بودجه با لحاظ رویکرد اقتصاد مقاومتی خبر داد  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف اللهیان با خیر مقدم گویی به میهمانان حاضر در این  مراسم،اظهار کرد: رکود شدید و غیرقابل انکاری که بر اقتصاد شهر حاکم است، هرچند بر تحرک مجموعه عملیات عمرانی تاثیرگذار بود و موجب کاهش کدهای درآمدی شهرداری شده است و تاثیر آن بر اقدامات مختلف شهرداری غیرقابل انکار است  .

وی کاهش چشم گیر صدور پروانه ساختمانی در فاصله بین سال های ۹۲ تا سال ۹۵ را یادآور شد و با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را از جمله مهم ترین بخش های رویکرد اقتصاد مقاومتی در بودجه شهرداری در نظر داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه ۲۹۳ میلیارد تومان متمم بودجه سال ۹۵ شهرداری با کاهش ۶ درصدی تنظیم شده و به شورای محترم شهر تقدیم شده است، بنابراین برای اصلاح هزینه ها و حاکم کردن انضباط مالی به یک سری اصلاحات مالی اقدام کرده‌ایم که می تواند ضمن اصلاح کاهش ۶ درصدی متمم بودجه سال ۹۵ ، حتی به افزایش۵ درصدی آن هم منجر شود  .

لطف اللهیان استفاده از روش‌های نوین افزایش درآمد شهرداری را تنها راه چاره برای خروج از اتکای صرف شهرداری اردبیل به درآمدهای اندک حاصل از عوارض مردم دانست و اضافه کرد: به منظور خروج از رکود فعلی، تصمیم گرفتیم تا هر شهروندی که برای اخذ پروانه احداث به شهرداری مراجعه می کند تا سقف یک میلیارد تومان هیچ گونه مبلغی از بابت صدور پروانه از شهروندان اخذ نشود، که این مصوبه، خود یک بسته تشویقی مناسب برای خروج از رکود اقتصادی است  .

این مسوول خاطرنشان کرد: در طول سال 95 برای خدمات بهسازی معابر نزدیک به ۱۵۰ هزار تن آسفالت تولید و در سطح تمامی مناطق شهردای توزیع شده است که بالغ بر ۲۹ میلیارد  تومان صرفا برای خرید قیر و تولید آسفالت هزینه در بر داشته است بطوری که این رقم شامل زیرسازی و مصالح به کار رفته نیست  .

لطف اللهیان از تصمیم جدی شهرداری اردبیل مبنی بر زیرسازی مناسب با مصالح استاندارد در کلیه معابر شهر پیش از شروع عملیات آسفالت خبر داد و گفت: شروع عملیات اجرایی پل قدس از دیگر نیازهای مهم شهر بود که در ارتباط با عملیاتی شدن آن اقدام شد و استنادات فنی و مطالعات علمی نیز تاکید داشت تا این طرح آغاز شود و خوشبختانه از دهه فجر سال گذشته این عملیات آغاز شد و با توجه به شرایط اقتصادی موجود ، شروع این طرح نیز بسیار مهم به نظر می رسد و تا کنون ۲۰ درصد پیشرفت داشته است و با جدیت ادامه خواهد یافت  .

شهردار اردبیل این موفقیت ها را حاصل پشتیبانی شورای اسلامی شهر، تلاش کلیه کارکنان شهرداری و دعای مردم دانست و افزود: پل داروپخش نیز امروز با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و طبق آخرین زمان بندی صورت گرفته این طرح نیز تا شهریور ماه سال 96 آماده بهره برداری خواهد بود  .

صرف 300 میلیارد ریال برای توسعه مجموعه شورابیل

لطف اللهیان اقدامات صورت گرفته در مجموعه شورابیل را بسیار ارزشمند خواند و با تاکید بر اینکه این مجموعه به عنوان نگین گردشگری شهر و استان اردبیل شناخته می شود، تصریح کرد: در سال جاری بیش از 300 میلیارد ریال در این مجموعه در ابعاد مختلف هزینه شده است تا توسعه آن تحقق یابد، بطوری که (بر اساس نظر کارشناسان) بزرگترین رینگ پیاده کشور با بیش از ۷ کیلومتر طول در این مجموعه در شرف بهره برداری نهایی است که یک پروژه انسان محور با پیوست های فرهنگی و زیست محیطی است  .

شهردار اردبیل با بیان اینکه کار بازگشایی معابر متعدد در اقصی نقاط شهر در راستای هدف بهبود عبور و مرور شهری می باشد و یکی از آیتم های مهم برنامه ریزی های شهرداری اردبیل برای رفع معضل ترافیک است، افزود: ساماندهی و بازگشایی صورت گرفته در تقاطع و خیابان های نیار، رحیم طیار، ابراهیم آباد، یعقوبیه، دامپزشکی، طالقانی و ... از جمله عملیات های بازگشایی مهم است که اعتبارات سنگینی به این منظور صرف شده است و پیش بینی می کنیم طرح مهم ساماندهی تقاطع نیار و احداث میدان جدید در این تقاطع در سوم خرداد سال 96 به بهره برداری برسد  .

وی توسعه فرهنگی و اجتماعی را از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در ابعاد مختلف بیان کرد و گفت: بازآفرینی عمارت شهرداری اردبیل اقدام مهمی بود که برای بازآفرینی بخشی از هویت شهر انجام گرفته است که با مجوز شورای محترم اسلامی شهر، پس از تکمیل طرح از عمارت مذکور به عنوان موزه شهر استفاده می شود  .

تشریح برنامه و بودجه سال 96 شهرداری از سوی شهردار اردبیل

شهردار اردبیل رقم برنامه و بودجه سال ۹۶ این شهرداری را ۵۲۸ میلیارد تومان با رشد ۶۸ درصدی اعلام کرد و گفت: ۶۸ درصد از کل رقم پیش بینی شده این برنامه و بودجه مربوط به بخش عمرانی و ۳۲ درصد نیز جاری است.

حمید لطف اللهیان، با بیان اینکه ۴۵۱ پروژه در برنامه و بودجه سال ۹۶ شهرداری پیش بینی شده است، افزود: توسعه مجموعه شورابیل، ادامه پل قدس، پروژه داروپخش، بازگشایی ها و... از جمله مهم‌ترین طرح‌های پیش بینی شده در این برنامه و بودجه است و همچنین در بودجه سال ۹۶ شهرداری اردبیل اولویت بر ادامه پروژه های نیمه تمام خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود، اظهار کرد: در این برنامه و بودجه همه پروژه ها هم رویکرد فرهنگی و هم زیست محیطی دارد و مهم‌تر اینکه این بودجه با رویکرد سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.

شهردار اردبیل همچنین با اذعان به اینکه توسعه و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی در بودجه سال آیند از اولویت‌های شهرداری است، افزود: نگاه دقیق تر به تاسیسات و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هم در بودجه ۹۶ در نظر گرفته شده است و خرید نردبان ۵۶ متری با آخرین استانداردهای جهانی در همین راستا بوده که قرارداد خرید آن در بهمن ماه امضا شده و در تیر ماه نیز تحویل گرفته می شود.

                               

مجموعه شورابیل                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :