موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی توسعه اقتصادی

a/118442 :کد

نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد:

توسعه اقتصادی ولگاگراد با اردبیل در سطح عالی دنبال می شود

  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۱۱۲   
 تحلیل ایران -توسعه اقتصادی ولگاگراد با اردبیل در سطح عالی دنبال می شود

مشاور عالی شهرداری و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه گفت: توسعه اقتصادی ولگاگراد با اردبیل در سطح بسیار عالی و با رویکرد اعزام و پذیرش هیئت های تجاری و بازرگانی دنبال می شود .

مشاور عالی شهرداری و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه گفت: توسعه اقتصادی ولگاگراد با اردبیل در سطح بسیار عالی و با رویکرد اعزام و پذیرش هیئت های تجاری و بازرگانی دنبال می شود  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، الکساندر سانی اف با حضور در اتاق بازرگانی اردبیل و در دیدار با جمعی از فعالان تولیدی و اقتصادی اردبیل اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که برای اولین بار به استان اردبیل سفر کردیم در حالی که بیش از این ده ها بار به ایران سفر کرده بودیم و سعی مان بر این بوده تا مشکلات پیش روی تجار را در انتقال پول و تدارکات حمل و نقل بین ایران و ولگاگراد روسیه برطرف کنیم  .

وی افزود: ما بر این باوریم که با دسترسی به خط ریلی، ترانزیت زمینی و بنادری که در اطراف استان اردبیل وجود دارد به راحتی می توانیم تبادلات تجاری و کالایی را به خوبی انجام دهیم به طوری که در سال های اخیر با ارتقای روابط ما شاهد برطرف شدن مشکلات و موانع مبادلات ارزی هستیم  .

مشاور عالی شهردار و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد به توانمندی های اردبیل در تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و پلاستیک اشاره کرد و گفت: از رویکردهای دیگر توسعه روابط علمی و آموزشی بین دانشگاه های ولگاگراد و اردبیل است که ما به راحتی می توانیم از این ظرفیت و بستر استفاده کنیم  .

سانی اف با تبریک سالروز استقلال جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ما سال های گذشته از بازار بکر اردبیل و شهرهای اطراف آن در توسعه روابط غافل بودیم در حالی که به راحتی می توانیم حتی به کشت فراسرزمینی و حضور سرمایه گذاران و تجار دو کشور در ولگاگراد و اردبیل فکر کنیم  .

وی موقعیت استان اردبیل را به عنوان بهترین و نزدیک ترین مرز در اتصال به کشورهای آسیای میانه یادآور شد و اظهار کرد: ما چندین بار با مشورت گرفتن از سفیر ایران در روسیه کشت محصولاتی همچون گلرنگ و کلزا در ولگاگراد هم اندیشی داشتیم که انتظار می رود این سفر مقدمه این کار را فراهم آورد  .

مشاور عالی شهردار و نماینده اتاق بازرگانی ولگاگراد همچنین به خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد اشاره کرد و گفت: به زودی این موضوع نهایی خواهد شد و ما به صورت رسمی از شهردار اردبیل و مسئولان این استان می خواهیم تا با سفر به ولگاگراد روسیه زمینه خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد را فراهم کنند  .

                               

اتاق بازرگانی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :