موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی لکه گیری

a/122827 :کد

در آستانه ورود مسافران و گردشگران؛

خیابان های زخمی و همت شهرداری برای لكه گیری بهاری

  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۱:۴۴
تعداد بازدید : ۹۹   
 تحلیل ایران -خیابان های زخمی و همت شهرداری برای لكه گیری بهاری

در روزهای پایانی سال و در آستانه ورود مسافران و گردشگران اکیپ های شهرداری اردبیل خیابان های زخمی از سوز و سرمای زمستانی شهر را با آسفالت های گرم ترمیم و اصلاح می کنند .

در روزهای پایانی سال و در آستانه ورود مسافران و گردشگران اکیپ های شهرداری اردبیل خیابان های زخمی از سوز و سرمای زمستانی شهر را با آسفالت های گرم ترمیم و اصلاح می کنند  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل ، این روزها در هر نقطه  از شهر اردبیل می توان اکیپ های خدماتی شهرداری را در حوزه آسفالت ریزی به خوبی مشاهده کرد که با همت راستین تلاش می کنند تا در آراستگی شهر و بهسازی معابر کوچه ها و خیابان ها تلاش مجدانه ای را انجام دهند تا بعد از ماه ها سوز و سرمای زمستان سیمای شهر اردبیل در آستانه بهار طبیعت جلوه زیبا و متفاوت پیدا کند  .

شهردار اردبیل با اشاره به آسیب دیدگی جدی آسفالت معابر و خیابان ها به دنبال نمک پاشی و برفروبی زمستانی در اردبیل اظهار کرد: بارش زمستانی امسال در کنار همه مشکلاتی که برای اهالی به دنبال داشت اما نوید بهار و تابستان پرخیر و برکت را می دهد تا در کنار رویش درختان و سبزه زاران منابع آب زیرزمینی نیز ترمیم شود  .

حمید لطف اللهیان گفت: ما سعی کردیم به دنبال بارش های زمستانی برای رفت و آمد مناسب شهروندان کوچه ها و معابر را به سرعت باز کرده تا با حجم انبوهی از برف و یخبندان مواجه نشویم اما حجم بالای بارش های امسال آسیب جدی به آسفالت معابر اردبیل زده است  .

وی با بیان اینکه در گذشته به دلیل زیرسازی نامناسب و گاه مصالح غیراستاندارد و عدم استفاده از مصالح شایسته آسفالت معابر و کوچه ها دچار آسیب شده است تصریح کرد: ما در چنین شرایطی که بخشی از معابر و کوچه ها دچار تخریب جدی شده اند ما نسبت به چاله پرکنی موقت و آسفالت ریزی مقطعی با مساعد شدن شرایط جوی اقدام کرده ایم ولی به محض مطلوبیت شرایط هر سه کارخانه آسفالت ریزی ما با دپوی مصالح و تامین قیر مورد نیاز و نیروی انسانی لازم با تدارک اکیپ های مناسب آماده فعالیت شبانه روزی در این حوزه خواهند شد  .

شهردار اردبیل اضافه کرد: با توجه به ایام سفر در آغاز سال جدید و افزایش تردد سفرهای درون شهری هموطنان اقدام به بهسازی و آماده سازی شهر کردیم تا مردم در این ایام در ترددهای خود دچار مشکل نشوند  .

لطف اللهیان به مضرات نمک پاشی در ایام یخبندان و بارش برف اشاره کرد و اظهار داشت: شهروندان باید به جای نمک پاشی از شهرداری انتظار برفروبی ساده را داشته باشند تا استفاده از نمک زیاد به معابر و کوچه ها آسیبی نزند  .

اما معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل نیز با بیان اینکه 150 هزار تن در سال جاری در اردبیل تولید و توزیع شده است اظهار کرد: ما در سه کارخانه آسفالت شهرداری اردبیل این میزان آسفالت با کیفیت را تولید و در مناطق چهارگانه شهر اردبیل توزیع کرده ایم  .

شهرام لازمی افزود: 29 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده برای آسفالت ریزی در اردبیل است که در این شرایط و رکود اقتصادی حاکم اقدامی قابل توجه است  .

وی با بیان اینکه تهیه مصالح زیرسازی از بهترین نوع و کیفیت مدنظر شهرداری قرار گرفته است خاطرنشان کرد: در کنار آسفالت ریزی ضروری است فرهنگ استفاده از آسفالت را نیز به مردم ارائه دهیم چرا که نگهداری آن بسیار مهمتر از تولید و توزیع آن است  .

معاون خ 42 اکیپ آسفالت ریزی در مناطق چهارگانه شهر اردبیل گفت: امیدواریم اقداماتی شایسته در چند روز باقی مانده به عید برای بهسازی معابر انجام شود و در کنار آن طرح استقبال از بهار نیز در حال اجراست  .

با حرکت خوبی که شهرداری در حوزه های عمرانی و خدماتی انجام می دهد به خوبی می توان زمزمه بهار طبیعت و نو شدن سیمای شهری را در نوروز دیگر به نظاره نشست که دست های تلاشگر خادمان مجموعه شهرداری سعی شان بر این است تا بهترین فضای تفریح، گردش، سلامت، دید و بازدید و سایر آداب و رسوم ای و سایر آداب و رسوم این ایام را به خوبی می توان مشاهده کرد که در این بین خانه تکانی شهری به ویژه فعالیت گسترده در حوزه آسفالت ریزی نویدبخش بهترین روزها برای شهروندان و مسافران دیار دارالارشاد اردبیل است  .

                               

حوزه های عمرانی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :