موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انفجار

a/122829 :کد

برای دومین بار

تكرار انفجارها در اردبیل تمامی ندارد

  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۰۵   
 تحلیل ایران -تكرار انفجارها در اردبیل تمامی ندارد

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت: ۳ نوجوان که مشغول به تهیه مواد محترقه دست‌ساز بودند به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی شدند که هم‌اکنون وضعیت عمومی یکی از آنها مطلوب ولی دو نفر

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت: ۳ نوجوان که مشغول به تهیه مواد محترقه دست‌ساز بودند به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی شدند که هم‌اکنون وضعیت عمومی یکی از آنها مطلوب ولی دو نفر دیگر به شدت دچار سوختگی شده‌اند  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، محمدرضا یعقوبی  اظهار کرد: متاسفانه این تجربیات تلخ در این ایام از  سال در عرض یک مدت زمان کوتاه کام شیرین ما را بسیار تلخ کرد  و امروز نیز برای بار دیگر شاهد وقوع یک حادثه تلخ دیگر هستیم که دلیل آن مجددا مواد محترقه و آتش‌زای غیراستاندارد و دست‌ساز است  .

وی با اشاره به این‌که فرهنگ‌سازی به تنهایی نمی‌تواند مانع از وقوع این حوادث شود، افزود: همه ساله ما تمام تلاش خود را برای فرهنگ‌سازی و استفاده صحیح از چهارشنبه‌سوری می‌کنیم و توصیه‌ها و گوشزدهای لازم را انجام می‌دهیم که متاسفانه برخی این موضوع را به هیچ وجه مورد توجه قرار نمی‌دهند و پس از بروز اتفاقات ناگوار ابراز پشیمانی می‌کنند  .

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت:  ساعت 19:53 دقیقه شامگاه یکشنبه در پی اعلام مرکز فوریتهای پلیسی 1100 مبنی بر وقوع انفجار به واسطه تهیه و تولید مواد محترقه غیرمجاز در محل پشت حمام جام جم اردبیل و مصدوم شدن سه نفر از فعالان در رابطه با درست کردن مواد محترقه بلافاصله در محل حاضر شدیم  .

یعقوبی بیان کرد: طبق مشاهدات و برررسی‌های انجام شده مشخص شد که سه نفر نوجوان که مشغول به دست کردن مواد محترقه دست‌ساز بوده‌‌اند به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی شدند که هم‌اکنون وضعیت عمومی یکی از آنها مطلوب ولی دو نفر دیگر به شدت دچار سوختگی شده‌اند که احتمال فوت یکی از آنها وجود دارد  .

وی تصریح کرد: با همکاری اورژانس سریعا به مداوای سرپایی یکی از مصدومان پرداخته شد و دو نفر دیگر با هویتهای معلوم برای تکمیل درمان به بیمارستان منتقل شدند تا اقدامات لازم برای بهبود وضعیت بیماران انجام شود که امیدواریم شاهد بهبود وضعیت بیماران باشیم  .

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل افزود: در حادثه انفجار امروز دو نفر از ناحیه سر و صورت زخمی شده بودند و یکی از مصدومین نیز از ناحیه شکم و صورت خونریزی شدیدی داشت و وسعت این انفجار به قدری شدید بود که سبب ریزش شیشه و کرکره و چهارچوب در و ریخته شدن شیشه سواری در حال گذر از خیابان شد  .

یعقوبی بیان کرد: متاسفانه ما در هر لحظه‌ای از زمان که می‌گذرد استرس و نگرانیمان افزایش می‌یابد و ترس از این‌که اتفاقی دیگر رخ دهد آرامش و آسایشی نداریم که امیدواریم این اتفاقات ناگوار درس عبرتی برای دیگران باشد و دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم و شاهد چهارشنبه‌سوری آخر سال بدون خطر باشیم  .

                               

مواد محترقه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :