a/126415 :کد

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل،

اردبیل مهد تشیع ایران، میزبان علویان كشور اتریش

  چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -اردبیل مهد تشیع ایران، میزبان علویان كشور اتریش

علویان کشور اتریش در سفر چند روزه خود به شهر اردبیل، با حضور در دفتر امام جمعه اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کردند .

علویان کشور اتریش در سفر چند روزه خود به شهر اردبیل، با حضور در دفتر امام جمعه اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کردند  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، در این دیدار که با حضور شهردار اردبیل و جمعی از مسوولین استان انجام گرفت، آیت ا.. دکتر سید حسن عاملی در سخنانی ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان به تشریح جایگاه مهم علویان و شیعیان در جهان اسلام پرداخت  .

آیت ا.. عاملی در سخنان خود با اشاره به آسیب‌های تحریف دین در جهان امروز، اظهار کرد: امروز شاهدیم که فرقه‌ها و گروه‌های منحرف به اسم دین چه جنایت هایی در جهان مرتکب می شوند  .


وی عدم موفقیت در شناساندن و انتقال صحیح دین خالص به انسان‌ها را موجب برهم خوردن آسایش جوامع دانست و با اذعان به اینکه دوازده امام نقطه مشترک ما با علویان است، افزود: اگر دوازده امام را فراموش کنیم دین ناقص خواهد بود و تعریف کاملی از دین مبین اسلام نخواهیم داشت  .

امام جمعه اردبیل شاه اسماعیل صفوی را اصلی ترین شخصیت تاریخی موثر در وضعیت کنونی ایران و عامل  یکپارچه‌سازی ایران امروز دانست و تصریح کرد: اگر شاه اسماعیل صفوی نبود ایران امروز را شاهد نبودیم و اعتقاد داریم امروز بر سر سفره شاه اسماعیل نشسته ایم که این هم یکی دیگر از نقاط مشترک ما شیعیان با علویان عزیز است  .


آیت ا.. عاملی افزود: وهابیت دشمن مشترک و از دیگر نکات مشترک ما با علویان عزیز است که قصد آن‌ها آسیب رساندن به ما بوده، چرا که در برابر عقاید وهابیت ما شیعیان و علویان ایستاده‌ایم و اگر نبودیم وهابیت با دلار همه دنیا را آلوده به عقاید انحرافی خود می کردند  .

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه در شرایط کنونی بزرگترین حامی ما علویان هستند و همچنین بزرگترین حامیان علویان در سوریه ایران است، افزود: فکر وهابیت بسیار تاریک بوده و قرآن را صحیح متوجه نشدند، بنابراین بزرگترین افتخار ایران این است که در برابر این گروه با تفکر انحرافی ایستاده است و این گروه افراطی در حال حاضر در خاورمیانه تقریبا همه کشورها را با نامنی مواجه کرده‌اند به غیر از ایران که این خود نکته بسیار با اهمیتی است  .

آیت ا.. عاملی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: خواسته ما آن نبود که در ترکیه اتفاق افتاد، چرا که به اعتقاد ما ترکیه در سوریه در برابر علویان ایستاد و این برای ما قابل درک نیست و انتظار داریم به عنوان یک مملکت برادر در کنار و همراه علویان باشد  .

وی افزود: متاسفانه ترکیه امروز نسبت به صفویان و شاه اسماعیل هم نگاه غیردوستانه‌ای دارد و این موضوع را می توان از نوع نگاه به تاریخ در فیلم‌ها و برنامه های تلویزیونی این کشور متوجه شد  .

 

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: علویان در کشورهای دنیا در وضعیت و جایگاه بسیار مهمی قرار دارند، لذا با توجه به شرایط امروز جهان، علویان عزیز می توانند به زیباترین شکل ممکن خود و عقاید خود را به جهانیان معرفی کنند تا در برابر مسموم سازی فضا توسط وهابیت اقدام نمایند  .

این مسوول با اذعان به اینکه علویان امروز از بعد معنوی بسیار غنی هستند، ادامه داد: انتظار می رود علویان عزیز طوری برنامه های خود را پیش ببرند که دنیا از این معنویت بهره‌مند شود  .

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که فرموده‌اند " من شهر علم هستم و علی(ع) دروازه آن" گفت: تبریک می گویم که در آستانه سالروز ولادت حضرت علی(ع) میزبان علویان عزیز هستیم  .

امام جمعه اردبیل در پایان سخنان خود تاکید کرد: هر شخصی از جامعه علویان عزیز که توسط افراد این جامعه انتخاب شود، ما با افتخار در جمع اعضای مدیریت خانقاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی‌ پذیرا خواهیم بود  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، گروه علویان کشور اتریش در ادامه با همراهی کارکنان روابط عمومی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری  با حضور در سطح شهر از برخی اماکن مذهبی و تاریخی دارالارشاد بازدید بعمل آوردند  .

                               

جامعه علویان                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :