موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/136770 :کد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل:

در یک و نیم سال گذشته ۵۳ وقف جدید در استان به ثبت رسیده است

  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ — ۲۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -در یک و نیم سال گذشته ۵۳ وقف جدید در استان به ثبت رسیده است

در یک و نیم سال گذشته ۵۳ وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.

در استان اردبیل موقوفه هایی وجود دارد که از 750 سال قبل به ثبت رسیده اند. این موضوع نشان دهنده رواج فرهنگ وقف در منطقه است. در سالهای اخیر فرهنگ وقف در استان رشد قابل ملاحظه ای داشته است به گونه ای که در سال گذشته 32 وقف انتفاعی و منفعتی در استان انجام شده است و امسال نیز تاکنون 21 وقف اعم از موقوفات منفعتی و انتفاعی به ثبت رسیده است که اکثر آنها با هدف کمک به آموزش های قرآنی وقف شده اند.

لازم به توضیح است که وقف های انتفاعی مواردی هستند که برای استفاده عموم مردم وقف می شوند مانند کتابخانه ها ، مساجد ، حمام و مدارس و اما وقف های منفعتی مواردی هستند که درآمد آنها برای منظورهای خاص مثل کمک به فقرا ، آموزش دانش آموزان مستمند ، تامین جهیزیه و ... وقف می شوند.

در همین رابطه بحث مشاوره دهی به واقف ها در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با جدیت دنبال می شود. به گفته حجت الاسلام قیامی، کمک به مسایل فرهنگی و قرآنی از جمله الویت های توصیه شده به واقفان بوده است.

حجت الاسلام اکبر قیامی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه این اداره کل اهتمام ویژه‌ای دارد که نیت واقفان به صورت دلسوزانه و دقیق اجرا شود تصریح کرد: سعی داریم درآمد حاصل از موقوفات را در زمینه‌ای که واقف در نظر داشته است هزینه کنیم. به عقیده وی اجراي شفاف نيات واقفين و مشخص شدن هزینه وجوهات وقف بزرگترین رمز موفقیت ترویج فرهنگ وقف است .

 

                               

اردبیل                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :