موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استانداری

a/137592 :کد

حاشیه سازی های فرصت سوز در معاونت سیاسی استان

از انتخاب اصولی استاندار حمایت کنیم

  چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۱۵   
 تحلیل ایران -از انتخاب اصولی استاندار حمایت کنیم

برخی از فعالان سیاسی از سر غفلت یا اشتباه محاسباتی ، ساز مخالفت با استاندار اردبیل و گزینه های او را کوک کرده اند.

به دنبال طرح گزینه های استاندار محترم اردبیل برای معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، برخی از فعالان سیاسی از سر غفلت یا اشتباه محاسباتی ، ساز مخالفت با آقای بهنامجو و گزینه های او را کوک کرده اند.

مهندس بهنامجو تاکنون دو گزینه شایسته بومی را به ترتیب برای تصدی این معاونت معرفی کرده که متاسفانه وزارت کشور بر اساس معیارها و تبصره های درون وزارتی خود ، از قبول هر دو گزینه امتناع کرده است.

اکنون اما وظیفه دلسوزان استان آن است که در این شرایط ، به استاندار کمک کنند تا در فضای بی تنش با انتخاب معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ، در کمترین زمان ممکن تیم خود را تکمیل کند.

آقای بهنام جو در قامت مدیری عملگرا و اعتدالی ، از بدو ورود به استان نشان داده است به افتادن در دام حواشی سیاسی اعتقادی ندارد و با تشکیل تیم کاری ، اصل را بر اقدام و عمل در حوزه اقتصادی و عمرانی قرار داده و بر پیگیری چند وجهی طرح ها متمرکز شده است.

حیف است در وضعیت کنونی که اردبیل صاحب استانداری عملگرا با ویژگی های ممتاز شده است ، برخی فعالان سیاسی وقت استاندار را صرف حواشی کنند و تجربیات ناکام حاشیه سازی برای معاونت سیاسی در دوره های استانداری نگارنده ، علی نیکزاد و صابری تکرار شود. تجربیات تلخی که بعدها مشخص شد نه استان اردبیل که حتی هیچ گروه سیاسی از آن تنش ها و حاشیه سازی ها خیری ندید.

آقای علی نواداد با سابقه بالغ بر 38 سال حضور پرافتخار در رده های مختلف اداری و مدیریتی ، از باتجربه ترین مدیران نظام است که بیش از 4 سال در استانی مهمتر و پرجمعیت تر از اردبیل ، جزو مسئولان ارشد دولت بوده است.

ایشان از بدو آغاز به کار دولت تدبیر و امید، در مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی همسطح با مسئولیت سابق آقای اقبال عباسی که اکنون استاندار چهار محال و بختیاری است ، کار کرده اند و بلکه حتی در سطحی بالاتر ، معتمد دولت بوده اند ؛ زیرا آذربایجان شرقی از نظر رتبه بندی وزارت کشور و شاخص های اقتصادی ، به مراتب مهمتر از اردبیل است.

بدون شک نواداد یکی از همراهان صدیق دولت جمهوری اسلامی است و حضور ایشان در مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی در یکی از قطب های صنعتی کشور ، شناخت و روابط استراتژیکی ایجاد کرده است که در این مقطع از تاریخ اردبیل برای کمک به توسعه به کار خواهد آمد.

اینکه آقای بهنامجو در صدد استفاده دو وجهی از ظرفیت معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی خود به نفع اقتصاد و توسعه استان است ، نشانه درایت و هوشمندی ایشان است . آقای نواداد می تواند ضمن مدیریتی بی حاشیه در معاونت سیاسی و اجتماعی، به یکی از بازوهای توانمند اردبیل برای نیل به توسعه تبدیل شود.

در اثبات کیاست و سیاست آقای نواداد همان بس که در دوران مدیریت ایشان در صدا و سیمای اردبیل که همزمان با دولت اصلاحات بود، کمترین تنشی با مدیران عالی استان نداشت.

در زمانه ای که اوج تنش اصلاح طلبان و اصولگرایان در کشور در جریان بود و مدیران صدا و سیمای سایر استانها برای اثبات خود ، گوی سبقت در ایجاد تنش با استانداران را می ربودند، آقای نواداد با نمایش بصیرتی بی بدیل و در عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب در دوری از اختلاف، چهره ای اعتدالی و الگویی تمام نما از خود نشان داد تا صدا وسیمای مرکز اردبیل به جای حاشیه سازی در خدمت اهداف عالیه نظام و توسعه استان قرار بگیرد.

در زمان نواداد بود که شبکه سبلان در اردبیل راه اندازی شد و برغم انتظارات دولت و جناح مقابل، کمترین دلخوری بین استانداران دولت وقت و آقای نواداد پیش نیامد و خدمات ماندگار ایشان در صدا و سیمای مرکز اردبیل ، هنوز هم پس گذشت سالها زبانزد خاص و عام است.

در عین حال آقای نواداد روابط بسیار نزدیکی با وزیر محترم کشور دارد و این موضوع از نظر توسعه تقسیمات کشوری قطعا به نفع استان اردبیل و تمامی نزدیکان دولت در استان است و گروههای سیاسی نباید با غفلت ، احساسات و اشتباهات محاسباتی، این فرصت را از دست بدهند.

تا همین سه ماه پیش ، آقای خدابخش سکاندار توسعه اقتصادی اردبیل و آقای نواداد سکاندار توسعه اقتصادی استان آذربایجان شرقی بودند . اکنون حضور خدابخش در تبریز و همزمانی آن با حضور آقای نواداد در اردبیل می تواند پلی ارزشمند برای همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر دو استان برادر و همزبان ایجاد کند.

در دنیای امروز اهمیت همگرایی های منطقه ای به اصلی مبرهن برای ایجاد ارزش افزوده ، رونق اقتصادی و توسعه متقابل تبدیل شده است. در شرایطی که آقای ناصر نصیری معاون کنونی استاندار با اتکا به تجارب فنی خود شخصا مایل است یکی مسئولیت های رده های بالا در وزارت خانه ای تخصصی را عهده دار شود، آیا وقت آن نرسیده که هم به ایشان کمک شود تا به نماینده ای شایسته برای اردبیل در پایتخت تبدیل شوند و هم به جای تکرار تجربیات فرصت سوز گذشته ، از انتخاب اصولی استاندار اردبیل حمایت کنیم؟!

 

نویسنده: یاشار پورمجید

                               

اردبیل     علی نواداد     اکبر بهنام جو            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :