موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/116401 :کد

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری

۳ محموله بزرگ کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری کشف و ضبط شد

  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -۳ محموله بزرگ کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری کشف و ضبط شد

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳ محموله کالای قاچاق در استان به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳ محموله کالای قاچاق در استان به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.


به گزارش تحلیل ایران سردار غلامعباس غلامزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر  سوء استفاده قاچاقچیان از محورهای مواصلاتی استان جهت حمل کالای قاچاق موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت که مأموران طی عملیات ایست و بازرسی در محور یاسوج – لردگان در محل "سه راه گوشکی" به یک دستگاه خودروی سواری سمند مشکوکو دستور توقف دادند.


وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از این خودرو 23 هزار و 400 عدد کپسول نیروزا و 270 کیلوگرم پودر نیروزا فاقد مدارک گمرکی به ارزش 900 میلیون ریال کشف و یک نفر نیز در این رابطه دستگیر شد.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در یک عملیات دیگر مأموران کلانتری 11 شلمزار در حین کنترل خودروهای عبوری در محور خوزستان- شهرکرد پس از هماهنگی با مسئولان قضایی به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

غلامزاده خاطرنشان کرد: در بازسی از این خودرو نیز 35بسته چای، 16بطری سس سویا، 31بسته پشمک مارش، 18بسته نسکافه جلدسیاه، 5بسته نسکافه لاواز، 21بسته دایره‌ای شکلات پلمپ کاکاویی کشف و یک نفر دستگیر شد. ارزش ریالی این دو محموله کالای قاچاق یک میلیارد و 8000 میلیون ریال برآورد شده است.


وی با اشاره به کشف بیش از17 میلیارد ریال کالای قاچاق دیگر در استان گفت: مأموران فرماندهی انتظامی طی عملیات ایست و بازرسی در محور یاسوج – لردگان در محل "پل قرح" به 3 دستگاه کامیون کشنده مشکوک شدهو دستور توقف دادند.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از این خودروها 8 دستگاه ژنراتور برق بزرگ،80 دستگاه متور برق و 1500 قلم لوازم آرایشی فاقد مدارک گمرکی به ارزش 17 میلیاردو 600 میلیون ریال کشف و 3 نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.


غلامزاده با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی ادامه داد: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیری به بدنه اقتصادی کشور وارد می‌کنند که نیروی انتظامی با این مفسدان اقتصادی برخورد قاطع و قانونی کرده و اجازه جولان به آن‌ها را نخواهد داد.


وی از دستگیری7 سارق با 16 فقره سرقت در استان خبر داد و افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو، قطعات و محتویات داخل خودرو، مغازه و اماکن خصوصی رسیدگی به موضوع به صورت ویژهدر دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مأموران انتظامی شهرستان‌های شهرکرد، لردگان، بروجن و کیار با انجام اقداماتگستردهپلیسی و بررسی آثار و علائم به جا مانده در صحنه‌های سرقت موفق شدند 7 سارق را دستگیر کنند.


غلامزاده گفت: در تحقیقات علمی و فنی پلیس، سارقان به 16 فقره سرقت خودرو، قطعات و محتویات داخل خودرو، مغازه و اماکن خصوصی اعتراف کردند که متهمین جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :