موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/118170 :کد

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری

یک محموله کالای قاچاق در شهرستان لردگان کشف و ضبط شد

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -یک محموله کالای قاچاق در شهرستان لردگان کشف و ضبط شد

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در شهرستان لردگان خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در شهرستان لردگان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران سردار غلام‌عباس غلامزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مأموران این شهرستان پس از هماهنگی با مقام قضایی با برپایی ایست و بازرسی در محور لردگان به بروجن برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و حمایت از تولید داخلی و اجرای تدابیر و دستورات مقام معظم رهبری در دو عملیات جداگانه موفق به توقیف 3 دستگاه خودروی باری و سواری حامل کالای قاچاق شدند.


وی افزود: مأموران در بازرسی از 2 دستگاه سواری سمند و پژو، انواع کالای قاچاق شامل پتو، چای، کمپوت آناناس، شکلات و مواد خورکی کشف و 2 راننده این خودروها دستگیر شدند.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: همچنین در بازرسی از کامیونت باری توقیف شده 4 تن و 450 کیلو چوب جنگلی قاچاق درخت بلوط کشف و راننده آن دستگیر شد.


غلامزاده ارزش کالاهای مکشوفه را 800 میلیون ریال اعلام و خاطرنشان کرد: مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و اخلالگران در امور اقتصادی و سودجویان عرصه‌های منابع طبیعی جزو اولویت‌های پلیس است و اطلاع‌رسانی به موقع شهروندان در زمینه اعمال مجرمانه به ویژه در بحث کالای قاچاق، فضا را برای مجرمان ناامن خواهد کرد.


وی از دستگیری 5 سارق با 16 فقره سرقت در استان خبر داد و گفت: مأموران فرماندهی انتظامی استان در 24 ساعت گذشته 5 سارق را با 16 فقره سرقت دستگیر کردند.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت قطعات و  محتویات داخل خودرو، احشام و کش روی رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.


غلامزاده ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های شهرکرد و بروجن با انجام اقدامات گسترده پلیسی و بررسی آثار و علائم به جا مانده در صحنه‌های سرقت موفق شدند 5 سارق را دستگیر کنند.


وی گفت: بر اساس تحقیقات علمی و فنی پلیس، سارقان به 16 فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو، احشام و کش روی اعتراف کردند که متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ثبت خلافی در کارنامه کامیونت هیوندابیان کرد:یک دستگاه کامیونت هیوندا با 14 میلیون و 500 هزار ریال جریمه پرداخت نشده در شلمزار توقیف شد.


غلامزاده خاطرنشان کرد: مأموران پلیس راهور شهرستان کیار یک دستگاه کامیونت هیوندا را به علت انجام تخلف حادثه‌ساز در محدوده شهر "شلمزار" متوقف کردند.

وی ادامه داد: در استعلام از سوابق مشخص شد این خودرو دارای 14 میلیون و 500 هزار ریال جریمه پرداخت نشده و 31 فقره تخلف حادثه‌ساز است که بیشترین تخلف ثبت شده برای این خودرو استفاده از تلفن همراه و نقص فنی بوده است این خودرو طبق ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به پارکینگ منتقل شد.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: با اجرای طرح امنیت اجتماعی در شهرستان سامان 28 دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف و 700 گرم تریاک و 870 عدد مواد محترقه کشف شد.


غلامزاده در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برای پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر، فروشندگان مواد محترقه و موتورسیکلت‌های متخلف و فاقد مدارک در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در چندین عملیات دقیق و هدفمند 45 نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر و مواد محترقه را دستگیر کردند.


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در بازرسی از افراد دستگیر شده 700 گرم تریاک و 870 عدد مواد محترقه کشف شد همچنین در این طرح 28 دستگاه موتورسیکلت متخلف و فاقد مدارک توقیف و روانه پارکینگ شد.


غلامزاده از کشف 60 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس چهارمحال و بختیاری و یاسوج خبر داد و بیان کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام کارهای اطلاعاتی و تحقیقاتی از فعالیت یک  قاچاقچی حرفه‌ای که از استان‌های جنوبی کشور موادمخدر را خریداری و در مرکز کشور توزیع می‌کرد مطلع شدند.


وی افزود: مأموران با گسترش تحقیقات پی به این موضوع بردند که این قاچاقچی قصد انتقال موادمخدر از جنوب کشور به استان را به وسیله یک دستگاه سواری پژو پارس را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این  فرماندهی در یک عملیات مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر کهکیلویه و بویراحمد موفق شدند با پوشش انتظامی محور "یاسوج - لردگان" خودروی مورد استفاده قاچاقچی را شناسایی و پس از توقیف در بازرسی از آن 60 کیلوگرم تریاک جاساز کشف و راننده را دستگیر کنند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :