موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119007 :کد

اخبار کوتاه استان چهارمحال و بختیاری

۴۶ میلیون تخم چشم‌زده وارد مزارع تکثیر ماهی چهارمحال و بختیاری شد

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۱۲۰   
 تحلیل ایران -۴۶ میلیون تخم چشم‌زده وارد مزارع تکثیر ماهی چهارمحال و بختیاری شد

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۶ میلیون و ۱۸۰ هزار تخم چشم‌زده در مراکز حد واسط مجاز استان از کشورهای فرانسه، آمریکا، اسپانیا، لهستان تخلیه و هچ شده است.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۶ میلیون و ۱۸۰ هزار تخم چشم‌زده در مراکز حد واسط مجاز استان از کشورهای فرانسه، آمریکا، اسپانیا، لهستان تخلیه و هچ شده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، عبدالمحمد نجاتی اظهارداشت: دامپزشکی استان و شبکه‌های تابعه بر روند تولید بچه ماهی نظارت کامل داشته و با انجام آزمایشات لازم در مورد بیماری‌های ویروسی و باکتریایی و باقی مانده مالاشیت گرین نظارت می‌کنند.


وی افزود: با سرکشی‌های به موقع و معدوم سازی جعبه‌ها و یونولیت‌های تخم چشم‌زده از فروش غیر مجاز محصول جلوگیری می‌شود.


مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: براساس سرکشی و بازدیدها و آزمایشات لازم یکی از سالم‌ترین بچه ماهی‌ها در سطح کشور در مرکز حد واسط استان تولید می‌شود.

نجاتی خاطرنشان کرد: در استان چهار محال و بختیاری حدود 400 مزرعه پرورش ماهی وجود دارد که تولید سالانه آن بیش از 19 هزار تن ماهی سردابی است و رتبه نخست تولید این محصول را در کشور دارا است.

وی گفت: با نظارت‌هایی که دامپزشکی و شبکه‌های تابعه و 11 مسئول فنی بهداشتی دامپزشکی بر مزارع پرورش ماهی استان دارند، بی شک ماهی سالم به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای کنترل بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های IPN , IHN,VHS از حمل و نقل و تولید تخم چشم‌زده و بچه ماهی‌هایی که بدون هماهنگی دامپزشکی وارد استان یا از استان خارج جلوگیری می‌شود.

نشست هم‌اندیشی تشکل‌های مردم نهاد در چهارمحال وبختیاری برگزار شد

حیدر صادقی، معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: یکی از سیاست‌های دولت یازدهم استفاده و جذب تشکل‌های مردم نهاد در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

صادقی با بیان اینکه فلسفه مردم محوری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: توجه و همراهی با تشکل‌های مردم نهاد بر خواسته ازاین فلسفه است و باید دستگاه‌های اجرایی با تشکل‌های مردم نهاد تعامل سازنده‌ای در راستای پیشبرد اهداف سازمان داشته باشند.

در این جلسه که به مدت 2ساعت در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی تشکیل شده تشکل‌های مردم نهاد نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به دریافت اساسنامه و ثبت نام از طریق سایت وزارت کشور ارائه دادند.

مصرف مواد مخدر"گل" در دانشجویان شهرستان لردگان افزایش یافته است

برهان حسین‌پور معاون فرمانداری شهرستان لردگان گفت: اعتیاد بلای خانمان‌سوزی است که نیاز به نگاه ویژه‌ای دارد و در این راه پیشگیری بهتر از درمان می‌باشد و تمامی مسئولان در ابتدای امر باید نسبت به پیشگیری از این بلای خانمان سوز اقدام کنند و منتظر مقابله یا برخورد با افراد گرفتار نباشند.

در ادامه هدایت‌الله بامیری دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان لردگان گفت: در راستای کاهش مصرف مواد مخدر و آشنایی شهروندان، دانشجویان و دانش‌آموزان شهرستان همایش‌های بسیاری در شهرستان برگزار شده و همچنان در حال برگزاری می‌باشد که دارای بازخوردهای بسیار زیادی بوده است.

وی با اشاره به این موضوع که مصرف گل در بین دانشجویان و مصرف شیشه در بین خانم‌ها بسیار زیاد می‌باشد و اغلب این افراد ناخواسته وارد دام این بلای خانمان سوز می‌شوند خواستار همکاری جدی مسئولان شهرستان جهت آشنایی شهروندان در خصوص مضرات مواد مخدر شدند.

بامیری با اشاره به تلاش مراکز ترک اعتیاد شهرستان خواستار اهتمام جدی مسئولان جهت اشتغال و رفاه افراد بهبود یافته شد و افزود: بیشتر افراد بهبود یافته به دلیل حمایت نشدن و عدم اشتغال مناسب بعد از بهبودی مجددا گرفتار می‌شوند.

اعزام 60 مبلغ در ایام فاطمیه دوم به شهرستان بروجن

حجت‌الاسلام سیدابوالفضل صالحی کارشناس امور مبلغین تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن گفت: به‌منظور برگزاری مراسم ایام دوم فاطمیه و آشنا سازی مردم با فضائل و سیره زندگانی بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) 60مبلغ توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان به شهرها و روستاهای این شهرستان اعزام شدند.

صالحی افزود: هدف از اعزام این مبلغین ترویج فرهنگ فاطمی و آشنایی هر چه بیشتر جوانان به ‌ویژه بانوان با سیره حضرت فاطمه (س) است.

کارشناس امور مبلغین تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن بیان کرد: ولایتمداری و دفاع از ولایت مهم‌ترین و بزرگ‌ترین درس و پیام فرهنگ فاطمی است که باید این مهم بیش‌ازپیش در جامعه تبیین شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های مبلغین اعزامی در این ایام، تبیین احکام اسلام، اصل فلسفه شهادت حضرت زهرا(س)، تبلیغ چهره به چهره، نشست علمی و فرهنگی و اقامه نماز جماعت از مهم‌ترین برنامه‌های مبلغان اعزامی است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :