موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119422 :کد

جاذبه های چهارمحال و بختیاری را بشناسید

بام ایران سرزمین بکرترین روستاها

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -بام ایران سرزمین بکرترین روستاها

چهارمحال و بختیاری سرزمین بکرترین روستاهای کشور است و می توان در این استان بافت قدیمی روستاهای ایران را در کنار منظره های طبیعی از جمله رودخانه ها و تالاب ها مشاهده کرد.

چهارمحال و بختیاری سرزمین بکرترین روستاهای کشور است و می توان در این استان بافت قدیمی روستاهای ایران را در کنار منظره های طبیعی از جمله رودخانه ها و تالاب ها مشاهده کرد.


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های کوچک کشور است که باوجود وسعت کم روستاهای  بسیاری را در خود گنجانده است.

 

این استان بیش از ۸۰۰ روستا دارد که دارای جمعیت‌های کم‌وزیاد هستند و هرکدام از این روستاها جذابیت‌های گردشگری خاص خود را دارند.

 

باوجوداینکه بسیاری از روستاهای کشور بکر بودن خود را ازدست‌داده‌اند و ساخت‌وسازهای شهری و مصالح ساختمانی جدید در روستاها ورود پیداکرده است اما هنوز در چهارمحال و بختیاری روستاهای بسیاری یافت می‌شود که با گردش در آن‌ها تاریخ قدیم ایران را می‌توان نظاره کرد.


این روستاها که تعداد آن‌ها کم نیست در کنار زیبایی‌های طبیعی و گردشگری مناطق مختلف استان ازجمله آبشارها، جنگل‌های بلوط، رودخانه‌ها و... از چنان زیبایی‌هایی برخوردار هستند که کمتر روستاهایی در کشور پیدا می‌شوند که این ویژگی‌ها را داشته باشند.

 

کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری یکی از شهرستان های زیبا و پر جاذبه کشور است که روستاهای بسیار زیبا و تاریخی فراوانی دارد. در این منطقه  هم می توان خانه های روستایی جنگلی و هم خانه هایی که در کنار برف با ارتفاع ۵۰ سانتی متر هستند را مشاهده کرد.

 

بسیاری از روستاهای شهرستان کوهرنگ در میان جنگل های انبوه بلوط زاگرس ساخته شده اند. خانه های روستایی که در میان درختان بلوط واقع شده است از زیباترین مناظر و جاذبه های گردشگری است که چشم هر بیینده ای را به خود خیره می کند.

در ارتفاعات کوهرنگ نیز روستاهایی وجود دارند که در کنار برف با ارتفاع ۵۰ سانتی متر واقع شده اند. خانه های این روستاها که از مصالح طبیعی مانند شاخ و برگ و سنگ ساخته شده است  انباشته از برف است و زیبایی خاصی و شگفت انگیزی را ایجاد کرده است.

 

زیباترین روستای شهرستان کوهرنگ سرآقاسید است که به صورت پلکانی ساخته شده و به ماسوله دوم ایران شهرت پیدا کرده است.

 

شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری یکی از شهرستان های روستایی دیگر این استان است که روستاهای کوچک و بزرگ بسیاری دارد. روستاهای این شهرستان نیز به واسطه قرار گرفتن در باغات گسترده میوه وحاشیه زاینده رود از زیباترین روستاهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار می روند.

 

چهارمحال و بختیاری بکرترین روستاهای کشور را در دل خود جای داده است

کارشناس ارشد حوزه میراث فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری بکر ترین روستاهای  کشور را در دل خود جای داده است.

 

علی موسوی با اشاره به اینکه این استان روستاهای بسیار زیبایی برای توسعه گردشگری دارد، عنوان کرد: شرایط اقلیم و توپوگرافی خاص زمینه را برای ایجاد انوع روستاها با جاذبه های گردشگری مختلف فراهم کرده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :