موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119566 :کد

میوه و مرغ راهی بازار می شود

آغاز نظارت ها بر بازار چهارمحال وبختیاری

  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -آغاز نظارت ها بر بازار چهارمحال وبختیاری

نظارت ها با رونق بازار شب عید چهارمحال و بختیاری روز به روز در حال افزایش است و از طرفی کالاهای اساسی ذخیره سازی شده آماده عرضه شدن در بازار این استان است.

نظارت ها با رونق بازار شب عید چهارمحال و بختیاری روز به روز در حال افزایش است و از طرفی کالاهای اساسی ذخیره سازی شده آماده عرضه شدن در بازار این استان است.


به گزارش تحلیل ایران بازار استان چهارمحال و بختیاری روز به روز از رونق بیشتری برخوردار می شود و مردم با به  ورود به بازارهای مختلف در شهرهای این استان در حال خرید کالاهای اساسی خانوار از جمله گوشت مرغ، تخم مرغ، ماهی، گوشت قرمز، برنج، میوه و... هستند.

 

برنامه ریزی ها برای تامین کالاهای اساسی بازار شب عید در استان چهارمحال و بختیاری از ماه ها قبل در این استان آغاز و کالاهای اساسی خانوار ذخیره شده است.

هم اکنون تلاش های ارگان های مختلف برای جلوگیری از کمبود کالاهای اساسی و گرانی در این استان در بازار شب عید آغاز شده است.

 

در حال حاضر که تا روزهای پایانی سال چند روزی باقی مانده است مشکلی در تامین کالاهای اساسی در این استان وجود ندارد و مردم کالاهای مورد نیاز خود را بدون هیچ مشکلی تهیه می کنند.

 

تمهیدات لازم برای تامین کالاهای اساسی خانوار در استان چهارمحال و بختیاری انجام شده است و هم اکنون آمادگی برای عرضه کالاهای اساسی از جمله میوه با قیمت های مناسب دولتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در این خصوص اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۶۹۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفته که تا شبد عید امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه آن کشتار و وارد بازار مصرف می شود.

ذبیح الله غریب افزود: بیش از ۴۹۰ هزار قطعه مرغ نیز تا ۱۵ فروردین ۹۶کشتار و وارد بازار مصرف چهارمحال و بختیاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: به منظور تنظیم قیمت مرغ در بازار چهارمحال و بختیاری تاکنون ۲۴۷ تن مرغ و ۱۷۳ تن گوشت قرمز در سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام استان چهارمحال و بختیاری ذخیره سازی شده که از ۲۵ اسفند امسال وارد بازار مصرف می شوند.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری قیمت مرغ منجمد درب سرخانه شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری را ۵۵ هزار ریال بیان کرد و گفت: این مرغ در بازار با پنج درصد افزایش به قیمت ۵۷ هزار و ۵۰۰ ریال عرضه می شود.

۹۵ غرفه توزیع میوه در چهارمحال و بختیاری فعال می شود

مدیرکل تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: قیمت میوه در سراسر استان یکسان است.

جان محمد الله یاری بیان کرد: ۴۰۰ تن سیب درختی خریداری و ذخیره شده است.

وی همچنین از خریداری ۸۰۰ تن پرتقال برای بازار شب عید چهارمحال و بختیاری خبر داد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :