موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120535 :کد

استاندار چهارمحال و بختیاری:

کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توسعه می یابد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توسعه می یابد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توسعه می یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توسعه می یابد.

به گزار ش تحلیل ایران قاسم سلیمانی دشتکی درگفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توسعه می  یابد، اظهار داشت: باید از ظرفیت های این استان برای کشت گیاهان دارویی استفاده کرد.

 

وی عنوان کرد: این استان ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری برای توسعه دارد که باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رویش گیاهان دارویی در این استان از ظرفیت های مهم این استان است، عنوان کرد: هم اکنون زمینه برای توسعه کشت گیاهان دارویی در این استان فراهم شده است.

 

۲۴۰۰ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شد

وی گفت: به منظور افزایش مرتع و پوشش گیاهی در استان چهارمحال و بختیاری مقرر شده است به مدت پنج سال و هر سال هفت هزار و ۱۰۰ هکتار گیاه دارویی کشت شود که منابع طبیعی در این راستا تاکنون دو هزار و ۴۰۰ هکتار کشت گیاهان دارویی انجام داده است.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: توسعه کشت گیاهان دارویی با توجه به ویژگی های زیست محیطی و تنوع آب و هوایی چهارمحال و بختیاری از اولویت هایی است که از سوی دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفته است.

 

توسعه کشت گیاهان دارویی از محور های توسعه چهارمحال و بختیاری است

وی عنوان کرد: اجرای طرح پایلوت کشت گیاهان دارویی در مراکز شهرستان های ۹ گانه چهارمحال و بختیاری، با هدف جلوگیری از انقراض گونه های در معرض خطر علاوه بر حفظ این گونه ها، رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را به دنبال دارد.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هم اکنون توسعه کشت گیاهان دارویی در زمین های جنگلی، منابع ملی و استفاده از توان بخش خصوصی در ترویج این طرح، به عنوان یکی از محورهای توسعه چهارمحال و بختیاری مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

 

سلیمانی ادامه داد: خشکسالی و کاهش بارش در چهارمحال و بختیاری جدی است و تغییر الگوی کشت و استفاده از گکشت گیاهان دارویی می تواند زمینه افزایش درآمد کشاورزان را فراهم کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :