موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120823 :کد

هتل ها و مدارس در انتظار مسافران

بام ایران در آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران نوروزی است

  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -بام ایران در آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران نوروزی است

چهارمحال و بختیاری در آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی از مسافران نوروزی این استان است.

چهارمحال و بختیاری در آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی از مسافران نوروزی این استان است.


به گزارش تحلیل ایران استان چهارمحال و بختیاری دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که ایام تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای گشت و گذار در این استان است.

هم اکنون هوا در این استان رو به گرمی نهاده و شکوفه های درختان در حال باز شدن است و سبزی بهار در حال گسترش در این استان است.

 

این استان با داشتن جاذبه های گردشگری مختلف از جمله تالاب، رودخانه، جنگل، کوهستان های مرتفع و... هر ساله میزبان مسافران بسیاری است.

 

انباشت برف در ارتفاعات استان سبب شده معروفترین رودخانه‌های دائمی جنوب غربی و مرکزی ایران یعنی کارون، زاینده رود و دز از ارتفاعات این استان سرچشمه گیرند.

جنگلهای بلوط، زالزالک و برخی دیگر از گیاهان پهن برگ و نیز آبشارها، غارها، چشمه سارهای با آب فراوان، مناطق حفاظت شده، گردشگاه ها و گرداب ها از دیگر عوامل طبیعی و اکوتوریسم استان محسوب می شوند.

 

در استان چهارمحال و بختیاری طی سال های گذشته توسعه زیر ساخت های گردشگری برای اقامت مسافران روند بسیار خوبی را طی کرده است به طوری که در شلوغ ترین مرکز ورود مسافر نوروزی استان(بروجن) یک هتل با امکانات بسیار خوب احداث شده است.

 

هم اکنون تمهیدات لازم برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی در این استان اندیشیده شده است و این استان در آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی از مسافران نوروزی این استان است.


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: تمهیدات لازم برای پذیرایی و میزبانی از مسافران  نوروزی در استان چهارمحال و بختیاری اندیشیده شده است و تلاش داریم که امسال کیفیت خدمات گردشگری در این استان افزایش یابد.

 

بهمن عسگری سوادجوانی تاکید کرد: هم اکنون مراکز اقامتی چهارمحال و بختیاری شامل هتل ها، منازل استیجاری، خانه های مسافر، مسافرخانه ها و... در آمادگی کامل برای اسکان مسافران هستند.

 

وی عنوان کرد: مناطق گردشگری استان نیز به امکانات لازم مجهز شده اند و تلاش داریم که خدمات گردشگری در این مناطق به خوبی ارائه شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آمادگی ۶۶ خانه مسافر در استان چهارمحال و بختیاری برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در تعطیلات عید نوروز خبر داد و اظهار داشت : این خانه ها دارای ۱۹۲ اتاق و ۴۴۰ تخت هستند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :