موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121412 :کد

زردکوه بختیاری در انتظار مسافران

کوهرنگ قطب جاذبه های گردشگری زاگرس

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -کوهرنگ قطب جاذبه های گردشگری زاگرس

کوهرنگ به علت داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و سرچشمه اصلی سه رودخانه بزرگ کشور شامل زاینده رود، کارون و دز قطب جاذبه های گردشگری زاگرس است.

کوهرنگ به علت داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و سرچشمه اصلی سه رودخانه بزرگ کشور شامل زاینده رود، کارون و دز قطب جاذبه های گردشگری زاگرس است.


به گزارش تحلیل ایران  استان چهارمحال و بختیاری استانی کوهستانی در دامنه رشته‌کوه زاگرس است که هر  شهرستان آن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی را در دل خود جای‌داده است.

 

این استان با اقلیم متنوع دارای جاذبه‌های گردشگری است که در این میان شهرستان کوهرنگ از جذابیت بالایی برخوردار بوده و فصل بهار و ایام تعطیلات عید نوروز فرصت بسیار خوبی برای مشاهده جذابیت‌های این منطقه است.

 

این شهرستان دارای رودخانه، جنگل، چشمه و آبشارهای فراوان، بناهای تاریخی، قبرستان‌های تاریخی، سیاه‌چادرهای عشایر و... است. جنگل‌های بلوط در منطقه بازفت و وجود غارهای یخی از دیگر ویژگی‌های این شهرستان است.

 

این شهرستان را می‌توان نمونه‌ای کامل از تمام پتانسیل‌های گردشگری و توریستی دانست که در ارتفاعات زاگرس قرار دارد و هر زیبایی طبیعی را می‌توان در این شهرستان پیدا کرد.

 

مهم‌ترین مناطق گردشگری این شهرستان شامل آبشار کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون، آبشار شیخ علیخان، جنگل‌های بلوط منطقه بازفت، چشمه دیمه، روستاهای تاریخی و بکر منطقه، روستای پله کانی سر آقا سید و... است.

 

باوجوداینکه بسیاری از روستاهای کشور بکر بودن خود را ازدست‌داده‌اند و ساخت‌وسازهای شهری و مصالح ساختمانی جدید در روستاها ورود پیداکرده است اما هنوز در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری روستاهای بسیاری یافت می‌شود که با گردش در آن‌ها تاریخ قدیم ایران را می‌توان نظاره کرد.

این روستاها که تعداد آن‌ها کم نیست در کنار زیبایی‌های طبیعی و گردشگری مناطق مختلف شهرستان ازجمله آبشارها، جنگل‌های بلوط، رودخانه‌ها و... از چنان زیبایی برخوردار هستند که کمتر روستاهایی در کشور پیدا می‌شوند که این ویژگی‌ها را داشته باشند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :