موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121916 :کد

اخبار کوتاه چهارمحال و بختیاری

دانش‌آموزان با استعداد شهرستان کوهرنگ بورسیه تحصیلی می‌شوند

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -دانش‌آموزان با استعداد شهرستان کوهرنگ بورسیه تحصیلی می‌شوند

مسئول قرارگاه صاحب‌الامر(عج) گفت: فراخوان بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان با استعداد شهرستان کوهرنگ آغاز شد.

مسئول قرارگاه صاحب‌الامر(عج) گفت: فراخوان بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان با استعداد شهرستان کوهرنگ آغاز شد.

 

به گزارش تحلیل ایران وحیدکمرروستا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: قرارگاه صاحب‌الامر(عج) با  مشارکت کمیته امداد تعدادی از دانش‌آموزان پایه‌های هشتم و نهم متوسطه اول با استعداد و نخبه در شهرستان کوهرنگ را بورسیه تحصیلی می‌کند.

 

وی افزود: دانش‌آموزان دارای معدل بالای 18 حداقل در 2 سال اخیر ارزیابی، علاقه‌مند به تحصیل در مقاطع عالی و کسب نمره لازم در آزمون و مصاحبه علمی می‌توانند از تسهیلات بورسیه استفاده کنند.

 

مسئول قرارگاه صاحب‌الامر(عج) بیان کرد: آزمون بورسیه تحصیلی در خوابگاه شهید مطهری واقع در شهر چلگرد چهارشنبه 24 فروردین ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

 

کمرروستا با اشاره به تسهیلاتی که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: تسهیلات شامل پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی 3 تا 5 مرحله در سال، تأمین کتاب و محصولات کمک آموزشی و برگزاری اردوهای علمی، تفریحی و زیارتی رایگان است.

 

وی هدف از اجرای این طرح را محرومیت‌زدایی و توانمندسازی دانش‌آموزان و دانشجویان عنوان و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به واحد فرهنگی کمیته امداد شهرستان کوهرنگ مراجعه و یا با شماره تلفن 09120220823 تماس بگیرید.

 

دام‌های سبک چهارمحال و بختیاری علیه بیماری طاعون واکسیناسیون شدند

 عبدالمحمد نجاتی اظهارداشت: بیماری‌های مشترکی مانند سل، تب مالت و شاربن تهدیدات بسیار زیادی برای سلامت انسان محسوب می‌شوند، براساس تست بیماری سل از 76 درصد در سال 94 به 98 درصد رسیده است.

 

وی افزود: همچنین در عملکرد واکسیناسیون تب مالت گاو و گوساله به ترتیب از 83 و 84 درصد در سال 94 به 97 و 88 درصد در سال 95 رسیده‌ایم.

 

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تب برفکی بیماری است واگیردار بین زوج سمان که در صورت شیوع در گله‌های گاو و گوسفند می‌تواند خسارات اقتصادی فراوانی به وجود آورد، بیان کرد: در همین راستا برای کاهش خسارات احتمالی به دامداران، با عملکرد خوب همکاران واکسیناسیون صورت گرفته از 94 درصد عملکرد به 99 درصد افزایش یافته است.

نجاتی خاطر نشان کرد: در سال گذشته پوشش واکسیناسیون بیماری‌هایی مانند طاعون و شاربن طبق پیش بینی صورت گرفته به 100 درصد پیشرفت رسیده است.

 

وی گفت: موارد مثبت بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مانند بیماری سل و تب مالت با تست، کشتار و خونگیری‌های صورت گرفته از 43 و 44 مورد در سال 94 به 23 و 10 مورد در سال 95 کاهش یافته‌اند.

 

مشاهده یک کانون بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در سال جدید

عبدالمحمد نجاتی اظهار داشت: با اقدامات و واکنش سریع، نمونه‌گیری، معدوم‌سازی و جلوگیری از ورود و خروج مرغ زنده در استان کانون‌های بیماری کاهش یافت.

 

وی افزود: مراقبت‌ها همچنان ادامه دارد و در هر نقطه‌ای از استان که تلفات گزارش شود سریعا نسبت به نمونه‌گیری و دفن بهداشتی اقدام می‌شود.

 

مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری از مرغداران خواست ضمن رعایت شرایط بیوسکیوریتی «امنیت زیستی» و الزامات بهداشتی از ورود آنفلوانزا به مرغداری‌های خود جلوگیری کنند.

نجاتی خاطرنشان کرد: از بیستم اسفندماه تاکنون بیش از 500 نمونه جهت انجام آزمایشات لازم ارسال شد که فقط یک مورد کانون بیماری در روستای خلیل‌آباد شهرستان لردگان مشاهده شده که کانون بیماری پاکسازی و هزار قطعه طیور بومی معدوم شدند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :