موضوعات ‌مرتبط: فناوری استان ها

a/68235 :کد

0

طرح پرورش جلبک با بهره‌گیری از مولدهای گازسوز تولید برق تصوی

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۲
تعداد بازدید : ۳۴۶   
 تحلیل ایران -طرح پرورش جلبک با بهره‌گیری از مولدهای گازسوز تولید برق تصوی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: طرح پرورش جلبک با هدف تولید خوراک دام با بهره‌گیری از مولدهای گازسوز تولید برق در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تصویب شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: طرح پرورش جلبک با هدف تولید خوراک دام با بهره‌گیری از مولدهای گازسوز تولید برق در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تصویب شد.

 

به گزارش تحلیل ایران دکتر عبدالله قاسمی پیربلوطی در چهارمین جلسه شورای دانش بنیان، بخشنامه مربوط به شیوه نامه تأسیس شهرک‌های فناوری آزاد (شفا) و بخشنامه مربوط به مراحل درخواست و تأیید مجوز استقرار شرکت‌های دانش بنیان و همچنین سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی غیر دانش بنیان را مطرح کرد و خواستار بررسی و پیگیری دقیق کلیه واحدها شد.

 

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرینی، با توجه به ضرورت استفاده بهینه از امکانات ملکی موجود در دانشگاه را مطرح و خواستار ارائه گزارش کاملی از کلیه واحدها در جلسه آینده شورا شد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اظهار کرد: در چهارمین جلسه شورای دانش بنیان چهار طرح اقتصادی و دانش بنیان مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از تبادل نظر و کارشناسی به تصویب نهایی رسیدند.

 

 وی افزود: این ‌طرح‌ها که توسط تعدادی از دانش‌آموختگان ارائه شده بودند شامل تولید، بسته‌بندی و توزیع بذر و نشاء گیاهان دارویی، ادویه‌ای و مرتعی که در معرض انقراض هستند، تولید بیوسوخت و خوراک دام با کمک میکروآلگ (میکرو جلبک‌ها) که در این طرح برای پرورش جلبک از مولدهای گازسوز استفاده خواهد شد.

 

قاسمی گفت: این مولدها با بازده 45درصد و بازده حرارتی 40درصد با توان نامی یک مگاوات سالانه صدها مترمکعب دی اکسید کربن تولید کرده که یکی از کاربردهای نوین دی اکسید کربن که به عنوان گاز گلخانه‌ای وارد جو شده و معضلات زیست محیطی زیادی ایجاد می‌کند، استفاده از آن در پرورش جلبک‌ها است.

 

وی تاکید کرد: از انواع جلبک‌ها می‌توان به عنوان خوراک دام و تولید سوخت استفاده کرد.

 

قاسمی تصریح کرد: در این طرح علاوه بر تولید برق از مولدهای گازسوز می‌توان از گرما و دی اکسید کربن تولیدشده توسط مولد در تولید جلبک‌ها و همچنین گرم کردن گلخانه استفاده بهینه کرد.

 

 طرح تولید گونیاسنج لیزری و اجرای احداث گلخانه گیاهان دارویی و سبزیجات به شرط تولید ارگانیک در اراضی واحدهای استان هم از دیگر طرح های مصوب این نشست بود.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :