موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/76556 :کد

0

سطح حریق منابع طبیعی در چهارمحال و بختیاری ۷ درصد کاهش یافت

  یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۳۲۶   
 تحلیل ایران -سطح حریق منابع طبیعی در چهارمحال و بختیاری ۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: سطح حریق در استان سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۷ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: سطح حریق در استان سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۷ درصد کاهش یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران محمدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: سال 94 نسبت به سال 93 میزان حریق 20 درصد افزایش یافت که با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی سطح حریق 7 درصد کاهش یافته است.

 

وی با اشاره به کاهش میزان خسارت حریق در سال 94 بیان کرد: سال 94 نسبت به سال 93 میزان خسارت حریق 7 درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سال گذشته بیشترین میزان حریق در شهرستان فارسان با 66 هکتار و کمترین میزان در شهرستان کوهرنگ بدون هیچ‌گونه حریق گزارش شده است.

 

محمدی مقدم با بیان اینکه عرصه‌های ملی استان یک میلیون و 400 هزار هکتار است، بیان کرد: از مجموع یک میلیون و 400 هزار هکتار 307 هزار هکتار جنگل و یک میلیون و 93 هزار هکتار مرتع است.

 

وی با بیان اینکه حریق یکی از عوامل تخریب عرصه‌های ملی استان است، گفت: حریق به صورت عمدی و سهوی رخ می‌دهد.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به علل حریق سهوی بیان کرد: گردشگران، چوپانان و کشاورزان پس از استفاده از آتش اقدام به خاموش کردن آن نمی‌کنند و در نتیجه وزش باد سبب سرایت آتش به پوشش گیاهی و آتش‌سوزی می‌شود.

محمدی مقدم با اشاره به دیگر عوامل آتش‌سوزی تصریح کرد: برخی از کشاورزان اقدام به آتش‌زدن پَس‌چَر می‌کنند که ضمن تخریب بافت خاک سبب کاهش تولید نیز می‌شود.

وی با اشاره به علل سهوی حریق بیان کرد: عده‌ای به منظور تصرف اراضی ملی اقدام به آتش‌زدن بوته‌های جنگلی می‌کنند که با متخلفان در این زمینه برخورد شدید می‌شود.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: کسانی که اقدام به آتش‌زدن عرصه‌های ملی کنند به 3 ماه تا 3 سال حبس محکوم می‌شوند.

 

محمدی مقدم با اشاره به بارش‌های خوب فصل بهار گفت: با توجه به بارش‌های خوب فصل بهار پوشش علوفه‌ای از رشد خوبی برخوردار است که البته با یک جرقه آتش بخش وسیعی طعمه حریق می‌شود.

 

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: هفته آینده کارگاه آموزشی اطفاء حریق در شهرستان لردگان برگزار می‌شود.

 

مدیرکل منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به حضور تمامی دستگاه‌های دولتی در زمان آتش‌سوزی از مردم درخواست کرد مشاهده هرگونه آتش‌سوزی را با سامانه 1504 به منابع طبیعی اطلاع و در زمینه اطفاء حریق نیز حضور یابند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :