موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/78112 :کد

0

کاهش وقوع حریق در جنگل‌های چهارمحال وبختیاری

  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -کاهش وقوع حریق در جنگل‌های چهارمحال وبختیاری

وقوع آتش سوزی در جنگل های بلوط چهارمحال و بختیاری از کاهش هفت درصدی برخوردار بوده است و تخریب جنگل ها در پی حریق در این استان کاهش پیدا کرده است.

وقوع آتش سوزی در جنگل های بلوط چهارمحال و بختیاری از کاهش هفت درصدی برخوردار بوده است و تخریب جنگل ها در پی حریق در این استان کاهش پیدا کرده است.


به گزارش تحلیل ایران  استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های حوزه زاگرس به شمار می‌رود که دارای جنگل‌های گسترده بلوط است.

 

این استان یک‌میلیون و ۶۵۳ هزار هکتار وسعت دارد که از این میزان یک‌میلیون و ۴۰۰ هکتار عرصه منابع طبیعی است که از کل وسعت این استان یک‌میلیون و ۹۳ هزار هکتار عرصه مرتعی و ۳۰۷ هزار هکتار عرصه جنگلی است.

 

جنگل‌های استان چهارمحال و بختیاری در گروه جنگل‌های جنوب غرب و غرب کشور قرار می‌گیرند. بخش زیادی از جنگل‌های این استان در پنج منطقه بازفت، اردل، ناغان، لردگان، دوراهان، و فلارد قرار گرفته اند. جنگل های این استان در حدود ۳۰۷ هزار هکتار به صورت نواری از کوه های بازفت در شهرستان کوهرنگ آغاز و به سمت کوه های فلارد در شهرستان لردگان کشیده می شوند. پوشش بیشتر جنگل های این استان بلوط است.

 

عوامل بسیاری در خصوص  تخریب و از بین رفتن جنگل های استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از خشکسالی، ورود آفت ها مانند آفت های چوب خوار، بریده شدن درختان برای تولید ذغال توسط سودجویان، استفاده جنگل نشینان از چوب درختان بلوط برای تولید حرارت، حریق و... است.

 منبع:مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :