موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/78347 :کد

0

احداث تونل سبزکوه غیرقانونی است؛ قوه قضاییه ورود کند

  ﺳﻪشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۱
تعداد بازدید : ۳۰۹   
 تحلیل ایران -احداث تونل سبزکوه غیرقانونی است؛ قوه قضاییه ورود کند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ادامه فعالیت پیمانکار در احداث تونل سبزکوه غیرقانونی است و قوه قضاییه باید برخورد کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ادامه فعالیت پیمانکار در احداث تونل سبزکوه غیرقانونی است و قوه قضاییه باید برخورد کند.

به گزارش تحلیل ایران معصومه ابتکار در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد ادامه فعالیت پیمانکار در احداث تونل انتقال آب سبزکوه به چغاخور با وجود اعلام ممنوعیت آن از سوی سازمان محیط زیست، افزود: این اقدام غیرقانونی را به مراجع قضایی اعلام کرده ایم و منتظر اقدام قوه قضاییه در این خصوص هستیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد ضمانت اجرایی در توقف احداث تونل خاطرنشان کرد: اگر قرار بر توقف فعالیت احداث تونل باشد، این موضوع باید از طریق مراجع قضایی اقدام شود اما سازمان حفاظت محیط زیست به طور ویژه پیگیر موضوع است.

 

وی تاکید کرد: این تونل مجوز قانونی ندارد و از نظر سازمان حفاظت محیط زیست ادامه عملیات احداث آن هیچ توجیهی ندارد و خلاف قانون است و امیدواریم به سرعت متوقف شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، تونل انتقال آب سبزکوه به چغاخور که قرار است آب را از سرچشمه‌های رود کارون در کوه کلار به شهرستان بروجن منتقل کند، ده‌ها چشمه در استان چهارمحال و بختیاری را خشک می‌کند، دست کم ۱۵۰ میلیون متر مکعب منابع آبی را در معرض خطر قرار می‌دهد و فاجعه منابع آبی و تنش‌های شدید اقتصادی و زیست محیطی را به دنبال می‌آورد. با وجود اینکه براساس اعلام سازمان حفاظت محیط زبست، طرح انتقال آب سبزکوه غیرقانونی است و هر فعالیتی در این پروژه باید متوقف شود، برپایه مشاهدات و گزارشات محلی، دستگاه حفر تونل با تمام توان در محل پروژه به حفاری ادامه می‌دهد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :