موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست جنگل

a/44252 :کد

0

جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود برای تولید چوب

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود برای تولید چوب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود برای تولید چوب با همکاری شهرداری تبریز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد

جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود برای تولید چوب با همکاری شهرداری تبریز

 

 

ئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود جهت تولید چوب با همکاری شهرداری تبریز خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری  تحلیل ایران  از تبریز، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، کریم مهری در جلسه کارگروه تولیدات گیاهی، با اشاره به جنگل‌کاری حاشیه مهرانه رود جهت تولید چوب با همکاری شهرداری تبریز، اظهار داشت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری کلان‌شهر تبریز و استانداری محترم، مقرر شده است آب‌های سطحی مهرانه رود با مشارکت کشاورزان حاشیه رودخانه، بجای استفاده در باغات مثمر و میوه ده، برای جنگل‌کاری و تولید چوب و فضای سبز مطابق ضوابط سازمان فضای سبز شهرداری بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به کمبود نقدینگی در بحث تولید و توزیع بذور، افزود: کمبود نقدینگی در بحث تولید و توزیع بذور ایده آل برای کشاورزان آذربایجان شرقی، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به افزایش کمی محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: خوشبختانه ما در تولید کمی محصولات کشاورزی به نقطه مطلوبی رسیده‌ایم و باید اقداماتی را بکار ببندیم تا محصولات تولیدی از نظر سلامتی و رقابتی، توانمندی و استانداردهای لازم را داشته و در بازارهای جهانی رقابت کنند.

وی ادامه داد: نقش بذور و نهال موردنیاز محصولات زراعی و باغی، به‌عنوان منبع ژنتیکی در افزایش کمی و کیفی محصولات حائز اهمیت بوده و توجه به آن الزامی می‌باشد.

مهری با تاکید بر ضرورت تناسب تولیدی‌ها با منطقه جغرافیایی در استان، گفت: صنایع کشاورزی و واحدهای تبدیلی وابسته، باید متناسب با جغرافیای منطقه و ظرفیت تولید مناطق پراکندگی داشته باشد و شعاع زنجیره تولید به حداقل برسد.

وی خاطرنشان شد: در هر جای استان که صنایع فرآوری نزدیک مزارع تولیدی احداث‌شده‌اند مشکلات به حداقل رسیده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در ادامه این جلسه گفت: با توجه به اینکه بارندگی در سطح استان از اول پائیز 94 تابه‌حال 120 میلی‌متر بوده است و نسبت به سال قبل 48 میلی‌متر کاهش بارش مشاهده می‌شود ولی پراکنش خوبی در سال جاری داشته‌ایم. 

نادر زارع تالی ادامه داد: 70 هزار تن بذر کاشته شده و 22 رقم گندم آبی و 12 رقم گندم دیم توزیع گردیده است و پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری بیش از 800 هزار تن تولید این محصول را شاهد باشیم.

                               

جنگل                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :