موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست دریاچه

a/62809 :کد

0

انتقال ۲۰ میلیون متر مکعب آب برای احیای تالاب قره قشلاق

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -انتقال ۲۰ میلیون متر مکعب آب برای احیای تالاب قره قشلاق

مدیر جهاد کشاورزی ملکان از انتقال ۲۰ میلیون مترمکعب آب رودخانه های مردق چای و لیلان چای این شهرستان برای احیای تالاب قره قشلاق خبرداد.

مدیر جهاد کشاورزی ملکان از انتقال 20 میلیون مترمکعب آب رودخانه های مردق چای و لیلان چای این شهرستان برای احیای تالاب قره قشلاق خبرداد.

 

 

علی صیادی در گفت گو با ایرنا با بیان اینکه بارندگی مناسب ابتدای امسال موجب افزایش آب رودخانه های شهرستان شده است، گفت: بر اساس تصویب کارگروه مدیریت منابع آبی شهرستان، باغداران و کشاورزان تنها یک نوبت در سال می توانند از آب رودخانه های مردق چای و لیلان چای به عنوان یخ آب برداشت کنند.
وی با اشاره به اینکه پیش از این یخ آب زمستانه در مزارع و باغات در پنج نوبت استفاده می شد، اظهار کرد: طبق کارشناسی های صورت گرفته استفاده یک نوبت یخ آب زمستانی برای کشاورزی کافی بوده و استفاده بیش از آن هدر دادن منابع آبی است.
مدیر جهاد کشاورزی ملکان همچنین با اشاره به پیش بینی انتقال 120میلیون متر مکعبی آب از سد بوکان برای احیای دریاچه ارومیه، افزود: خوشبختانه در پی بارندگی های مناسب امسال بیش از این میزان تحقق یافته است.
تالاب قره قشلاق در کناره های جنوب شرقی دریاچه ارومیه به مساحت 22 هزار و 250 هکتار در 15 کیلومتری شهرستان بناب واقع و به دلیل زیبایی و تنوع گونه های جانوری و گیاهی به عروس تالاب های شمال غرب کشور شهرت یافته است.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری تبریزمرکزاستان آذربایجان شرقی واقع است.

                               

تالاب                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :