موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست تخلفات زیست محیطی

a/87112 :کد

0

۹۵ متخلف زیست محیطی در آذربایجان شرقی دستگیر شدند

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -۹۵ متخلف زیست محیطی در آذربایجان شرقی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۹۵ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر شدند.

 فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در سه ماه نخست سال جاری 95 متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر شدند.

حسین فائق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 74 پرونده مربوط به جرایم زیست محیطی در مراجع قضایی تشکیل شده که از این تعداد 12 فقره مختومه، 61 فقره در جریان و یک پرونده نیز اعلام برائت شده است.
وی ادامه داد: در سه ماه نخست سال جاری 12 مورد صید غیرمجاز آبزیان از رودخانه، دو مورد صید غیر مجاز کبک، چهار مورد شکار غیرمجاز قوچ و میش، سمور و بز وحشی، دو مورد زنده گیری کبک و یک مورد زنده گیری بره میش گزارش شده است.
فائق گفت: در این مدت شش مورد نگهداری، خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده همچون طوطی، کبک، روباه و گرگ و چهار مورد شروع به شکار و صید رخ داده است.
وی اظهار کرد: در این مدت یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، هشت قبضه سلاح شکاری مجاز، سه مورد ادوات و وسایل شکار کشف و ضبط شده است.
فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی در خصوص آلودگی های زیست محیطی نیز افزود: در این خصوص پنج پرونده تخلف مربوط به کوره های زغال پزی، کشتارگاه و تخلیه چاه نیز تشکیل شده است.
وی ادامه داد: در حوزه تخریب اراضی کشاورزی، زمین خواری و تخریب مرتع نیز 30 پرونده تشکیل شده است.
فائق، میزان ضرر و زیان ناشی از این تخلفات را سه میلیارد و 462 میلیون ریال و میزان ضررو زیان وصولی را 820 میلیون ریال برشمرد.

                               

تخریب مرتع                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :