موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مدرسه مسکن مهر

a/88649 :کد

0

انتقاد فرماندار عجب شیر از بلاتکلیفی مدرسه مسکن مهر

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۰
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -انتقاد فرماندار عجب شیر از بلاتکلیفی مدرسه مسکن مهر

فرماندار عجب شیر با انتقاد از بلاتکلیفی و رها شدن مدرسه مسکن مهر این شهرستان گفت: احداث این مدرسه از چند سال قبل آغاز و تاکنون برای اجرای آن بیش از دو میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار عجب شیر با انتقاد از بلاتکلیفی و رها شدن مدرسه مسکن مهر این شهرستان گفت: احداث این مدرسه از چند سال قبل آغاز و تاکنون برای اجرای آن بیش از دو میلیارد ریال هزینه شده است.

سیدشمس الدین مراثی، روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با بیان اینکه این طرح از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، افزود: هم اکنون به دلیل تامین نشدن اعتبار توسط اداره راه و شهرسازی و عدم پیگیری های لازم، به حال خود رها شده است.
وی، با بیان اینکه این مدرسه در شهرک مهر این شهرستان در حال احداث است، اضافه کرد: باید هرچه سریع تر نسبت به تکمیل و تجهیز آن به امکانات و تجهیزات لازم اقدام شود تا در سال تحصیلی جدید به بهره برداری برسد.
فرماندار عجب شیر، با اشاره به اینکه شهرک مهر این شهرستان با 610 خانوار، فاقد هرگونه فضای آموزشی بوده و بیش از 600 دانش آموز این شهرک برای ادامه تحصیل به شهر رفت و آمد می کنند، یادآور شد: عملیات احداث این مدرسه در حالی معوق مانده که دانش آموزان ساکن در این منطقه مجبورند برای تحصیل به دیگر مناطق شهر مراجعه کنند.
مراثی، بر واگذاری زمین های دولتی این شهرستان با کاربری آموزشی به اداره کل نوسازی مدارس استان و خیرین به منظور توسعه فضاهای آموزشی تاکید کرد.
وی، اظهار کرد: رویکرد تاسیس مدارس غیردولتی رویکردی ارزشی، فرهنگی و تربیتی بوده و سرمایه گذاری در ساخت این مدارس موجب تعالی کار مدرسه سازی و مدرسه داری می شود.
مراثی، با تاکید بر نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به جایگاه مدارس غیردولتی در نظام تعلیم و تربیت، از پیگیری برای پرداخت بیمه معلمان مدارس غیردولتی خبر داد و یادآور شد: مشارکت مردمی و دستگاه ها در حوزه آموزش و پرورش باید به صورت جدی انجام شود و برای حل مشکلات این حوزه باید تمام دستگاه های مربوط همراه و همسو با دولت در این مسیر گام بردارند.
فرماندار عجب شیر با بیان اینکه بیشترین کسری فضای آموزشی این شهرستان در شهر است، اظهار کرد: 908 دانش آموز که حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزی این شهرستان را شامل می شود در 12 مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند. 
مراثی، تشکیل بانک اطلاعاتی از فضاهای آموزشی شهرستانی به منظور برنامه ریزی برای توسعه فضاهای آموزشی و دریافت مجوز ایجاد مدرسه راهنمایی دخترانه تیزهوشان در این شهرستان را خواستار شد.
وی با اشاره به وجود مدرسه پسرانه تیزهوشان در عجب شیر، گفت: ایجاد مدرسه تیزهوشان دخترانه در این شهرستان به علت وجود استعدادهای برتر علمی در این قشر ضروری بوده و نبود این مدارس مشکلات متعددی از جمله تردد روزانه دانش آموزان تیزهوش به شهرهای همجوار ایجاد کرده است. 
مراثی،شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

                               

فضای آموزشی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :