موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ازدواج

a/88666 :کد

0

کارنامه قابل قبولی برای تشویق جوانان به ازدواج نداریم

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۱
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -کارنامه قابل قبولی برای تشویق جوانان به ازدواج نداریم

فرماندار بناب با اذعان به اینکه برای ترغیب و تشویق جوانان به امر ازدواج کارنامه قابل قبولی نداشته‌ایم گفت: با اجرای برخی برنامه‌ها می‌توانستیم حداقل در کاهش آمار طلاق تأثیرگذار باشیم.

فرماندار بناب با اذعان به اینکه برای ترغیب و تشویق جوانان به امر ازدواج کارنامه قابل قبولی نداشته‌ایم گفت: با اجرای برخی برنامه‌ها می‌توانستیم حداقل در کاهش آمار طلاق تأثیرگذار باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ولی‌الله فرج‌اللهی صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بناب با بیان اینکه مشکل اشتغال و ازدواج از عمده موانع موجود بر سر راه جوانان است؛ اظهار داشت: تمام مسئولان و مدیران مرتبط با امور جوانان باید به عنوان یک وظیفه به آن بپردازند.

وی تصریح کرد: با توجه به تنوع برنامه‌ها جذب جوانان برای کلاس‌های تابستانی کار سختی است ولی باید از جدیدترین ابزار و شیوه‌ها برای جذب جوانان در این کلاس‌ها استفاده شود.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان بناب با انتقاد از ناکافی بودن اعتبارات فرهنگی گفت: با وجود اینکه اعتبارات فرهنگی در کشور مناسب است ولی تخصیص این اعتبارات به شهرستان‌ها ناکافی است و به نظر می‌رسد اعتبارات فرهنگی کشور غیر از محل‌های فرهنگی در بخش‌های دیگری هزینه می‌شود.

فرج‌اللهی با اشاره به اینکه اکثریت دستگاه‌ها و ادارات با محدودیت منابع مالی مواجه هستند؛ تأکید کرد: ولی در عین حال باید تمام امکانات موجود صرف امور جوانان شود.

وی سپس از افزایش سقف وام ازدواج از 5 به 10 میلیون تومان از سوی دولت خبر داد و گفت: دولت تدبیر و امید برای تشویق جوانان به امر ازدواج سقف وام ازدواج را تا 10 میلیون تومان افزایش داد که هم اکنون توسط برخی بانک‌ها در شهرستان پرداخت می‌شود و قدم خوبی است که دولت در خصوص ازدواج جوانان برداشته است.

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود در مورد آمار ازدواج و طلاق در شهرستان نیز گفت: در سال 93 یک هزار و 560 ازدواج داشتیم که 295 مورد آن منجر به طلاق شد.

فرج‌اللهی افزود: در سال 94 از یک هزار و 423 ازدواج 273 مورد منجر به طلاق شد و در چهار ماه اول سال 95 نیز از 410 ازدواج 108 مورد آن منجر به طلاق شده است.

وی با اذعان به اینکه از باب ترغیب و تشویق جوانان به امر ازدواج کارنامه قابل قبولی نداشته‌ایم؛ تصریح کرد: با اجرای برخی برنامه‌ها می‌توانستیم حداقل در کاهش آمار طلاق تأثیرگذار باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی را در پیشگیری از طلاق مؤثر دانست و یادآور شد: بر این اساس برگزاری مشاوره‌های قبل از ازدواج را در شهرستان بناب اجباری کرده‌ایم.

فرج‌اللهی از زحمات و تلاش‌های مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان، نیروی انتظامی و سایر ادارات و نهادها به‌خاطر میزبانی و برگزاری شایسته مسابقات کشتی قهرمانی کشور در رده های سنی نوجوانان و نونهالان تقدیر و تشکر کرد.

وی تأکید کرد: شهرستان بناب با میزبانی خوب این مسابقات نشان داد که در آینده توان برگزاری و میزبانی سایر رشته‌های ورزشی را داراست.

رئیس اداره ورزش و جوانان بناب پرداخت وام‌های 10 میلیون تومانی برای مزدوجین را ارزشمند دانست و گفت: امیدواریم روند پرداخت وام‌های ازدواج همچنان استمرار یابد!

سیدمجید یزدانی خاطرنشان کرد: تسهیل قوانین دست و پا گیر راهی مناسب برای رفع موانع و مشکلات پیش پای جوانان است که باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

به گفته وی، در وزارت ورزش و جوانان طرحی در دست تدوین است که آموزش‌های قبل از ازدواج را اجباری کرده و امیدواریم با تصویب این طرح شاهد کاهش آمار طلاق در کشور باشیم.

یزدانی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب یادآور شد: انتظار می‌رود مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی مرتبط با امور جوانان با ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر با اداره ورزش و جوانان جهت تنوع بخشیدن به برنامه‌های جوانان و رفع مسائل و مشکلات آنها ما را یاری کنند.

                               

اعتبارات فرهنگی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :