موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مطبوعات

a/89405 :کد

0

راه‌اندازی موزه مطبوعات در خانه حریری تبریز+ تصاویر

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۴
تعداد بازدید : ۴۸۶۴   
 تحلیل ایران -راه‌اندازی موزه مطبوعات در خانه حریری تبریز+ تصاویر

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی بر تسریع در راه‌اندازی موزه مطبوعات، چاپ و نقاشی در خانه حریری تبریز تاکید کرد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی بر تسریع در راه‌اندازی موزه مطبوعات، چاپ و نقاشی در خانه حریری تبریز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سعید شبستری ظهر امروز به همراه هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی و جمعی از اهالی رسانه در بازدید از مراحل مرمت ساختمان نخستین موزه مطبوعات درخانه حریری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات را حلقه واسط مسئولان و مردم ذکر کرد و افزود: اعتماد مردم به خدمت‌گزاران خود در نظام اسلامی یک امر اتفاقی نیست و عوامل متعددی در جلب این اعتماد نقش داشته که یکی از مهم‌ترین آنها اصحاب رسانه‌ها هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و اهمیت رسانه تسریع در راه‌اندازی موزه مطبوعات در تبریز ضروری است.

شبستری با بیان اینکه تبریز یک شهر موزه است، افزود: تبریز ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در تمام ابعاد دارد که هر کدام نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی برای ماندگاری و انتقال آن به آیندگان است.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی بر راه‌اندازی موزه مطبوعات، چاپ و نقاشی در خانه حریری تبریز تاکید و اظهار امیدواری کرد موزه مطبوعات در سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی موزه مطبوعات در تبریز به عنوان شهر اولین‌ها، هدیه‌ای به منظور سپاس و قدردانی از فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی کشور به ویژه آذربایجان‌شرقی است، گفت: سعی می‌شود هویت روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای استان و کشور در این موزه ملی تجلی یافته و اطلاعات خوبی از گذشته تاریخی مطبوعات کشور ارائه دهد.

براساس این گزارش، پس از کش و قوس‌های فراوان در سال 92 تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان امضا شد و در آن سازمان قول خود مبنی بر تاسیس موزه مطبوعات استان در خانه تاریخی را مکتوب کرد.

پس از رفتن تراب محمدی رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی استان از ساختمان رشدیه و آغاز فعالیت فرزین حق‌پرست به عنوان مدیرکل سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، در تمام جلسات رسانه‌ای نه چندان پر تعداد وی، صحبت موزه مطبوعات از سوی اهالی رسانه مطرح شد و مدیرکل وقت هم قول مساعد داد و زمان‌بندی‌هایی را برای آغاز به کار موزه اعلام کرد.

خبری که پوشش گسترده‌ای در رسانه‌های شهر داشت و اهالی رسانه و پژوهشگران شهر را به افتتاح موزه در پایان سال 94 امیدوار کرد.

در مدت مدیرکلی وی، تکمیل نشدن مرمت خانه حریری، بزرگ بودن آن خانه تاریخی برای تبدیل شدن به موزه، نبود مدارک موزه‌ای به اندازه پر کردن فضای موزه‌ای خانه حریری و دلایل مشابه به عنوان علت‌های عدم افتتاح موزه اعلام شد؛ در حالی که هم از سوی اهالی رسانه شهر و هم از طرف سازمان اسناد شمال‌غرب اعلام آمادگی لازم برای اهدای اسناد مختلفی در این رابطه صورت گرفته بود.

فرزین حق‌پرست هم ساختمان رشدیه را ترک کرد بدون اینکه اهالی رسانه شهر اولین‌های ایران، جامه تحقق را بر تن رویای قدیمی‌شان ببینند.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی بیست و دوم اردیبهشت در مراسم معارفه خود راه‌اندازی موزه مطبوعات را از برنامه‌های مهم خود اعلام کرد.

امروز معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی به همراه مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در بازدید از خانه حریری تبریز بر راه‌اندازی موزه مطبوعات در دهه فجر امسال و قیام 29 بهمن تبریز تاکید کردند.

اهالی رسانه آذربایجان‌ و تبریز در آستانه روز خبرنگار 17 مرداد این وعده مسئولان را نیز ثبت و به خاطر می‌سپارد و در انتظار برآورد شدن آن منتظر می‌ماند.

                               

انجمن صنفی روزنامه نگاران                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :