موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کارگران

a/89409 :کد

0

۲ میلیون کارگر ساختمانی فاقد بیمه هستند

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۹
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -۲ میلیون کارگر ساختمانی فاقد بیمه هستند

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه کارگران با حقوق ۸۱۲ هزار تومانی می‌توانند فقط ۸ روز زندگی کنند، گفت: ۲ میلیون کارگر ساختمانی فاقد بیمه هستند.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه کارگران با حقوق 812 هزار تومانی می‌توانند فقط 8 روز زندگی کنند، گفت: 2 میلیون کارگر ساختمانی فاقد بیمه هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، غلامرضا عباسی ظهر امروز در  جمع مردم هشترود اظهار داشت: حقوق‌های نجومی در هر دولتی باشد نوعی تاراج اموال بیت‌المال است.

وی با بیان اینکه کارگران به عنوان وفاداران انقلاب هستند و بیشترین نقش را جامعه کارگری کشوری در زمان جنگ انجام دادند، گفت: کارگران در زمان جنگ با حضور خود در جبهه‌های حق علیه باطل و هم در عرصه‌های تولید به درستی نقش خود را ایفا کردند.

وی گفت: قشر کارگران بعد از دانش‌آموزان بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

عباسی افزود: هر وقت این نظام به این قشر زحمت کش نیاز داشته است با این وضع معیشتی که دارند و دچار مشکل هستند حضور گسترده داشته‌اند.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور افزود : کارگران جزء نجیب‌ترین و بی‌توقع‌ترین و حماسه‌سازترین افراد جامعه هستند اما با این حال هیچ وقت حق و حقوق کارگران به درستی ادا نشده است.

وی خواستار حمایت جدی دولت از قشر کارگری را شد و گفت: دریافت حقوق 812 هزار تومان سزاوار حقوق کارگری نیست و این دریافتی خط فقر نیست بلکه خط مرگ است.

عضو شورای عالی بسیج اقشار و کارگری کشور ادامه داد: کارگران با این مبلغ کم می‌توانند فقط 8 روز زندگی کنند و این اثرات منفی دارد.

وی افزود: امروز کشور ما با رکود اقتصادی مواجه است و دولت باید جلوی این رکود را بگیرد.

عضو شورای عالی بسیج اقشار و کارگری کشور گفت: فکر کارگر این است که پس از 8 ساعت کار دنبال کار دوم باشد و محصولات تولیدی نیز کیفیت خوبی ندارد و انبارهای کارخانه‌ها فقط پر می‌شود  پس باید به فکر معیشتی کارگران بود تا با تولید محصولات با کیفیت بازار و اقتصاد را از رکود خارج کند.

وی گفت: اکنون 50 میلیون جامعه کارگری با خانواده‌های خود در این کشور زندگی می‌کنند که 4 میلیون کارگر به‌صورت ناشناخته و فاقد بیمه هستند.

عباسی افزود: با برگزاری همایش‌ها که نوعی نمایش هستند توجیه اقتصادی نیست و اقتصاد مقاومتی جلو نمی‌رود.

وی اضافه کرد: مولفه‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی باید به درستی اجرا شود.

عباسی با بیان اینکه در کشور تبعیض بین بیمه کارگری وجود دارد و اکنون دو میلیون کارگر ساختمانی فاقد بیمه هستند، گفت: بیمه تکمیلی کارگری در کشور ناقص است و باید در حمایت از کارگران این بیمه نیز حمایت مالی شود.

                               

بیمه کارگری                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :