موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/107910 :کد

استاندار فارس:

مشکلات فارس با صحبت و نصیحت برطرف نمی شود

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -مشکلات فارس با صحبت و نصیحت برطرف نمی شود

استاندار فارس گفت: مشکلات با صحبت و نصحیت حل نمی شوند بلکه باید رصد شوند و می بایست هر پروژه دارای یک دلسوز باشد تا کار انجام شود.

استاندار فارس گفت: مشکلات با صحبت و نصحیت حل نمی شوند بلکه باید رصد شوند و می بایست هر پروژه دارای یک دلسوز باشد تا کار انجام شود.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمد علی افشانی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان فارس اظهار داشت: با توجه به مزیت ها و مجموعه تولیدات استان، تناسب درستی بین میزان تولیدات، صادرات و مزیت ها وجود ندارد.

 

وی به مشکلات زیر ساخت ها در استان اشاره کرد و افزود: باید تلاش کرد که زیر ساخت های لازم فراهم و وارد مدار شوند اما اگر با همین مشکلات موجود ظرفیت ها را به خوبی مدیریت کنیم  می توانیم صادرات قابل قبولی را داشته باشیم.

 

استاندار فارس، گفت: مشکلات سازمانی، منطقه ای، استانی و بخشی با وجود مدیران کاردان، با تجربه و دلسوز رفع خواهند شد.

 

افشانی ابراز داشت: مشکلات با صحبت و نصحیت حل نمی شوند بلکه باید رصد شوند و می بایست هر پروژه دارای یک دلسوز باشد تا کار انجام شود.

 

وی افزود: بخش خصوصی نباید مشکلات را بر دوش دولت بیندازد بلکه باید در کنار دولت قرار گیرد و دلسوزی نمایند تا مشکلات مرتفع شوند.

 

استاندار فارس به تشکیل دو کارگروه تسهیل و جذب سرمایه گذار  وهمچنین حمایت و رفع موانع تولید در استانداری اشاره کرد و گفت: نتیجه خوبی از این کارگروهها بدست آمد که می توان به کسب مقام اول استان در طرح ارتقاء تولید اشاره کرد.

 

استاندار فارس افزود: اگر صاحبان ثروت، قدرت و فکر در کنار یکدیگر باشند هر مسئله ای در حوزه اقتصاد وجود داشته باشد حل شدنی خواهد بود.

 

افشانی گفت: با توجه به مزیت های استان در زمینه کشاورزی و گردشگری و همچنین دارا بودن حجم بالای مواد معدنی و صنعتی میزان صادرات و نرخ اشتغال استان متناسب نیست که آن هم بدلیل عدم هماهنگی می باشد.

 

وی ابراز داشت: بخش خصوصی باید جوانان را در کنار خود جای داده و وضعیت آنها را سامان  دهد و به جای پیدا کردن مقصر فعال تر شوند و کار خود را گسترش دهند.

افشانی افزود: فارس دارای نیروی انسانی گسترده ای می باشد و با توجه به وجود دانشگاه شیراز به عنوان تربیت کننده نیروی انسانی، در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و باید تلاش شود تا به جایگاه خود بازگردد.

استاندار فارس به پرداخت مالیات نیز اشاره کرد و افزود: مبنای هر کاری باید قانون باشد و در خصوص مالیات نیز مُر قانون باید اجرا شود و پرداخت کنندگان مالیات نباید احساس کنند که وجهی را غیر قانونی پرداخت می کنند و در این خصوص نیز نباید فرار و فشار مالیاتی داشته باشیم.

وی در خصوص حمایت از تولیدات استان اظهار داشت: دستگاهها باید به تولید استان کمک کند و خرید های خود را از تولیدات داخلی انجام دهند و در صورت تخلف از این موضوع دیوان محاسبات با آنها برخورد خواهد کرد.

افشانی ادامه داد: گردش مالی واحدهای بزرگ تولیدی نیز باید در داخل استان انجام شود و برای اجرایی شدن آن باید از طریق مجاری قانونی دنبال شود.

وی گفت: برای رونق صادرات بخش خصوصی و دولتی باید برنامه ای ۵ ساله را مشخص و هدفگزاری نمایند و برای اجرایی شدن آن راهبردها و استراتژی هایی را تعیین نمایند.

استاندار فارس به رونق صادرات محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: باید تلاش شود در حوزه کشاورزی خصوصاً گل، افزایش صادرات داشته باشیم و با توجه به محدودیت منابع آبی، محوریت صادرات نباید محصولات آب بر باشد بلکه باید بر محصولات گلخانه ای تاکید داشته باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :