موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/114788 :کد

مدیرکل گمرکات استان فارس

تراز تجاری گمرکات استان فارس ۱۰۰ میلیون دلاری شد

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -تراز تجاری گمرکات استان فارس ۱۰۰ میلیون دلاری شد

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: تراز تجاری گمرکات استان فارس برای نخستین‌بار ۱۰۰ میلیون دلاری شد.

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: تراز تجاری گمرکات استان فارس برای نخستین‌بار ۱۰۰ میلیون دلاری شد.


به گزارش تحلیل ایران خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه تراز تجاری گمرکات استان فارس برای نخستین‌بار 100 میلیون دلاری شد اظهار داشت: در  10 ماه گذشته 590 هزار و 243 تن کالا به ارزش 172 میلیون و 977 هزار و 227 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ  ارزش 19 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه این کالاها به 55 کشور صادر شده و عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، کویت، قطر، آلمان، اوگاندا، ترکمنستان، ترکیه و پاکستان از جمله کشورهای هدف صادارات استان فارس بوده است افزود: در میان کالاهای صادراتی محصولات لبنی از لحاظ وزن و ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 25 و 132 درصد افزایش داشته است که دلیل آن کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار استان فارس بوده است.

 

رحیمی عنوان کرد: در 10 ماه گذشته 17 هزار و 403 تن کالا به ارزش 73 میلیون و 99 هزار و 325 دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 43 درصد و از لحاظ ارزش دلاری 12 درصد کاهش داشته است.

 

وی بیان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گمرک استان فارس ایجاد پنجره واحد تجارت فرامرزی، اجرای سامانه جامع امور گمرکی، فراهم کردن زمینه لازم اظهار از راه دور و اجرای سامانه ترانزیت واردات و صادرات را در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی علاوه بر رویه مسافربری کلیه بسترهای لام جهت انجام رویه تجاری صادرات، واردات و ترانزیت کالا در فرودگاه دستغیب شیراز فراهم شده است.

 
                               

مدیرکل     گمرکات     استان فارس     صادرات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :