موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/115707 :کد

مدیر فرهنگ و ارشاد فارس:

فعالیت سینما هنروتجربه شیراز متوقف نشده است

  پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -فعالیت سینما هنروتجربه شیراز متوقف نشده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: فعالیت سینما هنر و تجربه متوقف نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: فعالیت سینما هنر و تجربه متوقف نشده است.

به گزارش تحلیل ایران، بهزاد مریدی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه برپایی چهارمین همایش روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیین تجلیل از بازنشستگان فرهنگ و ارشاد به مناسبت دهه فجر مبنی بر توقف فعالیت  سینما هنر و تجربه در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد گفت: قرار نیست فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی حوزه های متعددی باشد.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت این گروه سینمایی، فرهنگ و ارشاد با وجودی که ممکن بود بخش خصوصی استقبالی از این سینما نکند، عهده دار این جریان شدیم و از آن حمایت کردیم تا بتواند این سینما در شیراز ادامه حیات دهد.

 

مریدی با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت این سینما در شیراز، ادامه داد: از آنجا که پردیس سینمایی گلستان قابلیت های ارزشمندی دارد باید حوزه بسیاری از فعالیت ها از چهارراه حافظیه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج  شود و تمامی بخش ها تا جایی که امکانش هست به انجمنها و بیرون از مجموعه های فرهنگ و ارشاد محول شود زیرا ما متولی اجرا نیستیم بلکه مجری حمایت، نظارت و سیاست گذاری هستیم.

مریدی سالن های مهر و غزل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس را متعلق به تمامی حوزه های فرهنگی و هنری دانست و افزود: واقعیت این است که نمی توان این سالنها را صرفا به سینما تبدیل کرد، گرچه انجمن فیلم، عکس و پویانمایی در سالن مهر دو سانس نمایش فیلم همراه با نشست نقد و بررسی دارد و سینما غزل با امکان پخش فیلم های مطرح سینمای جهان به فعالیت های روزانه خود ادامه خواهد داد اما از اینکه بخواهد اختصاصا به حوزه درآمدزایی بپردازد یک خطا و خبط مبنایی است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس درخصوص برنامه روز ملی شعر فارسی که فروردین ماه برگزار می شود در پاسخ به خبرنگار مهر، بیان کرد: امسال نشستی ادبی به این مناسبت برگزار خواهیم کرد زیرا که در سالهای گذشته هم در موسم شعر و ادب برنامه های مناسبتی بدین خاطر برگزار شده است.

 

وی با اشاره به فعالیت ۱۴ انجمن فرهنگی و هنری در استان فارس اشاره کرد و از آغاز برگزاری انتخابات انجمن ها از ۲۴ اسفندماه امسال خبر داد و در خصوص راه اندازی دفاتر انجمن ها در شهرستانهای فارس گفت: در حوزه های نمایش، تجسمی و موسیقی دفاتر این انجمن ها در شهرستانها و در اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استقرار یافتند. اما درخصوص انجمن های دیگر به ویژه هنرهای سنتی و فیلم و عکس و پویانمایی و انجمن اهل قلم کار آغاز شده و به نوبت این دفاتر درحال تاسیس هستند. البته راه اندازی این دفاتر نیازمند فضا، مکان و سخت افزار است که اعلام کردیم اگر سخت افزار آن را اداره ها متقبل شوند ما این آمادگی را داریم این دفاتر را راه اندازی کنیم. کما اینکه ۱۴ دفتر انجمن فیلم و عکس و پویانمایی در شهرستان ها وجود دارد و عنقریب دفاتر انجمن هنرهای سنتی نیز راه اندازی خواهند شد.

 

مریدی از تخصیص ۱۹۲ میلیون تومان اعتبار در سال جاری به انجمن ها خبر داد و گفت: به انجمن هایی که فعالیت گسترده ای داشتند و از پیش بدهکار بودند این بودجه تخصیص داده شد.

وی افزود: امسال هم در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فارس قول داده شد که به هر یک از انجمن ها ۱۵ میلیون تومان کمک انجام گیرد که به زودی به حساب آنان واریز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با بیان اینکه در این استان بیش از ۲۵هزار نفر عضو انجمن های  فرهنگی و هنری هستند، افزود: پانزدهمین انجمن استان با نام بنیاد فرهنگ و هنر فارس نیز مراحل پایانی تاسیس خود را می گذارند که روسای انجمن های ۱۴گانه هیئت امنای این بنیاد را شکل خواهند داد. این درحالیست که در فارس ۱۰۴ انجمن ادبی ثبت شده در شهرستانها مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر چهارشنبه با حضور روسای اداره های فرهنگ و ارشاد شهرستان ها و انجمن های فرهنگی و هنری دفاتر این انجمن ها در بخشی از اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس مستقر شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :