موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/117289 :کد

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس

احیای تالاب‎های استان فارس با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -احیای تالاب‎های استان فارس با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به خشک شدن تالاب‎های استان گفت: منابع صندوق توسعه ملی برای احیای تالاب‎های استان فارس به کار گرفته شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به خشک شدن تالاب‎های استان گفت: منابع صندوق توسعه ملی برای احیای تالاب‎های استان فارس به کار گرفته شود.


به گزارش تحلیل ایران رضا انصاری در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به دیدار مجمع نمایندگان استان فارس با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در این جلسه 5 محور اساسی از سوی نمایندگان مطرح شد که نخستین و مهم‎ترین آن کشاورزی، آب و احیای تالاب‎های استان فارس بود. 

 

وی گفت: استان فارس به دلیل خشکسالی و مدیریت ناکارآمد منابع آب دچار بحران شده و احیای تالاب‎ها با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و تامین منابع برای اجرای طرح نکاشت از جمله راهکارهای مطرح شده از سوی نمایندگان استان فارس در این دیدار بود. 

 

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس افزود: در این دیدار از معاون اول رئیس جمهور درخواست شد که مشابه کاری که دولت برای احیای دریاچه ارومیه انجام داده برای حل مشکل تالاب‎های استان فارس نیز اجرا شود. 

 

انصاری تشکیل شورای عالی آب و اجرای مصوبات این شورا درباره استان فارس را از دیگر درخواست‎های نمایندگان استان فارس برای حل مشکلات آب استان اعلام کرد و گفت: اجرای مصوبات شورای عالی آب به حل بحران آب استان فارس کمک شایانی می‎کند. 

 

وی مسئله پتروشیمی‎ها را محور دیگر این جلسه اعلام و تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان استان فارس مخالفت خود را با انتقال پتروشیمی‎ها به خارج از استان مطرح کردند و خواستار سهم استان فارس از منابع صندوق توسعه ملی برای رونق پتروشیمی‎ها شدند. 

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: توسعه میادین نفت و گاز استان، توسعه زیرساخت‎های حمل و نقل جاده‎ای، ریلی و هوایی استان فارس، اجرایی شدن طرح اتصال استان فارس به دریا از دیگر محورهای مطرح شده در این جلسه بود. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :