موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/117404 :کد

استاندار فارس:

آماده‎باش در استان فارس برای مقابله با بحران دوم

  پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۱۱۹   
 تحلیل ایران -آماده‎باش در استان فارس برای مقابله با بحران دوم

استاندار فارس با اشاره به موج دوم بارش در استان گفت: همه دستگاه‎های اجرایی برای مقابله به بحران دوم باید آماده‎باش باشند و نقاط خطرآفرین در شهرستان‎ها شناسایی شود.

استاندار فارس با اشاره به موج دوم بارش در استان گفت: همه دستگاه‎های اجرایی برای مقابله به بحران دوم باید آماده‎باش باشند و نقاط خطرآفرین در شهرستان‎ها شناسایی شود.


به گزارش تحلیل ایران، سید محمدعلی افشانی عصر امروز در جلسه ستاد بحران استان فارس با اشاره به موج دوم بارش در استان اظهار داشت: همه دستگاه‎های اجرایی برای مقابله به بحران دوم باید آماده‎باش باشند و نقاط خطرآفرین در شهرستان‎ها شناسایی شود، مراقبت از سیل‎بندها و آبگیرها در اولویت قرار گیرد. 

 

وی با اشاره به پیش‎بینی درست هواشناسی برای بحران نخست گفت: در بحران نخست به دلیل آمادگی همه فرمانداران و دستگاه‎های اجرایی مشکلی پیش نیامد باید تلاش کرد تا بحران دوم با کمترین میزان خسارت پشت سر گذاشته شود چراکه جبران خسارت زحمت و هزینه زیادی به استان تحمیل می‎کند. 

 

افشانی با بیان اینکه زمین پس از بارش‏‎های بحران نخست اشباع شده است، افزود: بارندگی دوم احتمال وقوع سیل را در شهرستان‏‎ها بیشتر می‎کند باید تمام تلاش فرمانداران در زمینه پیشگیری از بروز سیل و خسارت باشد. 

 

استاندار فارس با بیان اینکه رفتار آب و خاک قابل پیش‎بینی نیست، بیان کرد: باید تمام سیل بندها و سدها دوباره بازبینی شود و کارشناسان نسبت به استحکام آنها اطمینان حاصل کنند. 

 

وی با بیان اینکه با وجود بارش‏‎ها مطلوب در سطح استان فارس گفت: این میزان بارش به دلیل شدت و اینکه در یک نوبت رخ داده نمی‎تواند مشکلات کشاورزان و باغداران و عشایر را برطرف کند و باید این امور در گزارش‎ها در نظر گرفته شود. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :