موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/118283 :کد

رئیس سازمان صنعت و معدن استان فارس:

۷۶۹ تن فرش دستباف استان فارس صادر شد

  پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -۷۶۹ تن فرش دستباف استان فارس صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در ۱۰ ماهه گذشته ۷۶۹ تن فرش دستباف به ارزش ۵۱ میلیون دلار از استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در ۱۰ ماهه گذشته ۷۶۹ تن فرش دستباف به ارزش ۵۱ میلیون دلار از استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.


به گزارش تحلیل ایران، علی همتی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین المپیاد فرش دستباف با بیان اینکه در 10 ماهه سال گذشته 325 تن فرش دستباف استان فارس به ارزش 25 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده است، اظهار داشت: در 10 ماهه امسال 769 تن فرش به ارزش 51 میلیون دلار صادر شده است که از لحاظ وزنی 58 درصد و از لحاظ ارزشی 51 درصد رشد داشته است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه سهم فرش دستباف در صادرات این استان 5.5 درصد است، خاطرنشان کرد: 17 درصد صادرات فرش دستباف کشور متعلق به استان فارس است.

 

وی با بیان اینکه همزمان با دهه فجر امسال 55 طرح صنعتی، تولیدی و خدماتی با سرمایه‌گذاری 371 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای 1454 نفر در  استان فارس افتتاح شد، عنوان کرد: در یک ماه و نیم آینده چند پروژه بزرگ صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای 1500 نفر در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

 

همتی با بیان اینکه تاکنون 120 جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان فارس تشکیل شده و به مشکلات 393 واحد تولیدی در این استان رسیدگی شده است، افزود:  تاکنون 543 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدهای تولیدی پرداخت شده و استان فارس جز استان‌های پیشتاز در پرداخت این تسهیلات است.

 
                               

صنعت     تجارت     استان فارس     سازمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :