موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/118480 :کد

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر؛

سازمان های مردم نهاد مهمترین نقش را در مبارزه با موادمخدر دارند

  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -سازمان های مردم نهاد مهمترین نقش را در مبارزه با موادمخدر دارند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: سازمان های مردم نهاد مهمترین نقش و رسالت را در راستای مبارزه با مواد مخدر دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: سازمان های مردم نهاد مهمترین نقش و رسالت را در راستای مبارزه با مواد مخدر دارند.

به گزارش تحلیل ایران، همایشی در مورد نقش دانشجویان دانشگاه های استان کردستان در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر پیش از ظهر روز شنبه هفتم اسفند ماه در تالاد دانشجو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

 

سلیم کریمی در این همایش گفت: از سال ۸۵ تا ۹۵ اعتیاد دانشجویان دو برابر شده و هجمه اعتیاد پویاتر و با سرعت بیشتری در مقابل مبارزه ای که ما انجام می دهیم پیشرفت می کند.

وی افزود: همکاری دانشجویان و گروه های مرجع در جامعه که مهم ترین و اصلی ترین این گروه ها دانشجویان و استادان هستند می توانند در فرهنگ سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در جامعه از آنها کمک گرفت.

 

دبیر شورای مبارزه بامواد مخدر کردستان با تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در جامعه اظهار داشت: هرشخصی مسئول رفتار خود است و اگر دانشجو در دوران تحصیل پاک بماند وظیفه و مسئولیت خود را انجام داده است.

 

کریمی گفت: در زمان جنگ افراد طرف مقابل خود را می شناختند اما اکنون با تنوع روانگردان ها و مواد مخدر مشخص نیست که در این زمین دشمن کیست و توان جلوگیری از منع آن وجود ندارد.

وی افزود: طبق آمار های موجود ۱۹ تا ۲۰ هزار نفر معتاد در استان کردستان وجود دارد و با این وجود جزو استان های پاک در کشور هستیم.

 

دبیر شورای مبارزه بامواد مخدر با بیان اینکه هر شخص که مراقب خود نباشد معتاد خواهد شد، اظهار داشت: طبق آمار های سازمان مال بهترین پلیس دنیا ۱۰ درصد کشفیات مواد مخدر داشته اند در حالی که در ایران با آمار کشف ۲۰ درصد مواد مخدر بهتر از دیگر پلیس های دنیا عمل کرده است اما با این وجود نمی توان به طور کامل مصرف مواد مخدر را جلوگیری کرد.

 

کریمی گفت: طبق مقالات ارائه شده اکثر دانشجویان که از خانواده دور شده و در خانه های استیجاری یا خوابگاه زندگی می کنند بیشتر در معرض خطرات مواد مخدر و مصرف آنها قرار می گیرند و این نتیجه آن است که اگر خانواده نظارت کافی بر اعمال فرزندان خود داشته باشند درصد مبتلا شدن به اعتیاد کمتر خواهد بود.

 

وی افزود: تقویت سازمان های مردم نهاد در جامعه در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر کمک خواهد کرد و اگر کانون های دانشجویی که نقش NGO های مردمی اما در دانشگاه را دارد به این امر کمک می کند.

 

دبیر شورای مبارزه بامواد مخدر اظهار داشت: اعتیاد در هیچ جای دنیا شاید جلوی آن گرفته نشود اما امکان دارد که آن را کنترل کرد و اگر در همین جلسه ۱۰ نفر به فکر فعال کردن کانون های دانشجویی در این مورد باشند ما به هدف خود رسیده و قطعا در آینده آمار اعتیاد با این روش ها کاهش می یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :