موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/118865 :کد

رئیس منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد:

بیش از ۶ هزار اصله نهال در هفته درختکاری در پاسارگاد کاشته می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -بیش از ۶ هزار اصله نهال در هفته درختکاری در پاسارگاد کاشته می‌شود

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از کاشت بیش از ۶ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از کاشت بیش از ۶ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، حسن خسروانیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار «هر ایرانی یک درخت» اظهار داشت:  همزمان با 15 اسفند روز ملی درختکاری، با حضور مردم  بیش از 6 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان پاسارگاد کاشته می‌شود. 

 

وی گفت: درختکاری در جاده آسفالته سعادت‌شهر  و در مدرسه حافظ محله بوکان از برنامه‌های روز ملی درختکاری است همچنین در دومین روز از هفته منابع طبیعی که با عنوان فرهنگ منابع طبیعی، مسئولیت اجتماعی و رسانه نامگذاری شده درختکاری حاشیه راه روستایی یکی از روستاها با همکاری شورا و دهیاری انجام می‌شود.

 

 خسروانیان افزود: برگزاری کارگاه آموزشی در مدارس توسط کارکنان اداره منابع طبیعی و برگزاری جلسه شورای حفاظت از دیگر برنامه‌های این روز است.

 

وی بیان کرد: در سومین روز از هفته منابع طبیعی که با عنوان منابع طبیعی، جنگل‌بانان، حفاظت و قانون نامگذاری شده است، نیروهای یگان حفاظت در مراسم رژه خودرویی و کارکنان اداره منابع طبیعی برای آشنایی دانش‌آموزان با قوانین و مقررات منابع طبیعی در مدارس حضور می‌یابند و درختکاری در شهرک وحدت روستای سرپنیران انجام می‌شود. 

 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه چهارمین روز هفته منابع طبیعی با نام منابع طبیعی، سلامت اداری و آموزش و پژوهش نامگذاری شده است گفت: در این روز کاشت درخت در محدوده جاده کناره روستای قائم آباد و ابوالمهدی و برگزاری جلسه با کارکنان اداره منابع طبیعی در دستور کار است.

 

خسروانیان افزود: پنجمین روز از هفته منابع طبیعی نیز تحت عنوان منابع طبیعی، بسیج سازندگی، همیاران طبیعت و جوامع محلی نامگذاری شده است که در این روز درختکاری در ورودی بخش پاسارگاد و همچنین در جوار مقبره شهدای گمنام این بخش انجام می‌شود. 

وی بیان کرد: همچنین در ششمین روز از هفته منابع طبیعی که با عنوان منابع طبیعی، آموزه‌های دینی، خیرین و سازمان‌های مردمی نامگذاری شده حضور باشکوه در نماز دشمن شکن جمعه و در صورت امکان توزیع رایگان نهال در بین مردم در دستور کار است. 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: در هفتمین و آخرین روز از هفته منابع طبیعی که تحت عنوان منابع طبیعی، مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، مشارکت مردم و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده، درختکاری در جوار مقبره شهدای گمنام شهر سعادت شهر با هماهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان  و برگزاری کلاس‌های آموزشی در روستاهای واقع در حوزه فعالیت‌های آبخیزداری در دستور کار است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :