موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119009 :کد

فارس می تواند پایتخت تجارت منطقه باشد

دکل نفتی تخلف یک شرکت است

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -دکل نفتی تخلف یک شرکت است

وزیر سابق نفت گفت: استان فارس با توجه به پتانسیل های موجود می تواند پایتخت تجارت در منطقه باشد.

وزیر سابق نفت گفت: استان فارس با توجه به پتانسیل های موجود می تواند پایتخت تجارت در منطقه باشد.

به گزارش تحلیل ایران رستم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه استان فارس باید از ظرفیت های خود استفاده کند تاکید کرد: برنامه ریزی و مدیریت درست می تواند موفقیت را به همراه داشته باشد و فارس می تواند با تمامی کمبودها و مشکلات، قطب کشاورزی و صنعتی کشور شود.

 

وی ادامه داد: ظرفیت و توانمندی فراوانی در فارس وجود دارد اما باید از آنها در مسیر درست و با حمایت کامل استفاده شود و فارس می تواند پایتخت تجارت منطقه باشد.

 

وزیر سابق نفت با اشاره به اینکه امروز کشاورزان با مشکلات فراوانی مواجه هستند، گفت: کشاورز زاده هستم و طعم فقر و مشکلات را به خوبی می دانم اما این را هم می دانم که خشکسالی و دیگر مشکلات نباید باعث ناامیدی گردد.

 

قاسمی تصریح کرد: امروز بخش زیادی از مردم با مشکلات معیشتی مواجه هستند اما باید باور کنیم که می توانیم آنها را برطرف کنیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید توریسم حلال را توسعه دهیم، گفت: ۸۰ میلیون توریسم حلال در جهان وجود دارد که ما باید برنامه ریزی مناسب برای جذب حداکثر آنها را داشته باشیم.

 

وزیر سابق نفت افزود: ظرفیت های مذهبی، تاریخی و طبیعی فراوانی در استان فارس وجود دارد که می توان از آنها بهترین استفاده را داشت اما نه با توریست های مسن اروپایی یا آمریکایی.

قاسمی تصریح کرد: برخی از توریست ها به دنبال مباحثی هستند که ما نمی توانیم به فکر آن باشیم اما توریسم حلال متفاوت است.

 

وی یادآور شد: سال گذشته حدود ۲.۵ میلیون نفر توریسم عراقی وارد کشور شد که اگر ویزا برداشته شود این تعداد به ۵ میلیون نفر خواهد رسید.

 

وزیر سابق نفت در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع یک دکل نفتی نیز گفت: سال ۹۰ تمامی شرکت ها دکل های خود را از کشور خارج کردند اما در سال ۹۲ وزارت نفت را با ۲۰ دکل استخراج تحویل دادیم.

قاسمی تصریح کرد: این دکل ها متعلق به شرکت های مختلف بوده که یکی از آنها تخلفی انجام داده که دستگاه های مربوطه در حال رسیدگی به آن هستند.

وی تاکید کرد: در زمانیکه تحریم نبودیم دکل نفتی نداشتیم اما در اوج تحریم ها توانستیم دکل وارد کنیم.

                               

استان فارس     تجارت     دکل نفتی     نفت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :