موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119086 :کد

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری فارس

کتاب نقره‌ای شعر و داستان سال استان فارس منتشر می‌شود

  پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -کتاب نقره‌ای شعر و داستان سال استان فارس منتشر می‌شود

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس از رونمایی کتاب نقره‌ای شعر و داستان سال استان فارس در فروردین سال ۹۶ خبر داد و گفت: این دو کتاب در استان فارس منتشر می‌شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس از رونمایی کتاب نقره‌ای شعر و داستان سال استان فارس در فروردین سال ۹۶ خبر داد و گفت: این دو کتاب در استان فارس منتشر می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران هاشم کرونی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از رونمایی کتاب نقره‌ای شعر و داستان سال استان فارس در فروردین سال 96 خبر داد و اظهار داشت: کتاب شعر سال با 470 صفحه و کتاب داستان سال با 61 داستان از شاعران و داستان‌نویسان استان فارس تهیه شده و برای تائید نهایی به تهران فرستاده شده است. 

 

وی با بیان اینکه این دو کتاب کارنامه شعر و داستان سال 95 استان فارس است، گفت: در این کتاب‌ها تلاش شده آثاری با محتوای انقلاب اسلامی که در 2 سال اخیر منتشر شده است، جمع‌آوری شود که پس از تائید نهایی تهران در استان فارس منتشر می‌شود. 

 

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس با بیان اینکه روند انتشار کتاب‌های سال ادامه‌دار است، افزود: هدف از انجام این کار این است که در پایان یک دوره 5 یا 10 ساله مجموعه‌ای از آثار ادبی عصر انقلاب اسلامی در استان فارس تهیه و توسط محققان دانشگاهی و منتقدان نقد و بررسی شود. 

 

کرونی بیان کرد: کتاب داستان سال استان فارس توسط سمیه برازجانی و کتاب شعر توسط هاشم کرونی جمع‌آوری شده است که حجم قابل توجهی از آثار تولید شده در 2 سال اخیر را به خود اختصاص داده است.  


وی با بیان اینکه ایده اصلی تدوین کتاب شعر و داستان سال از استان فارس بوده است، خاطرنشان کرد: طرح این ایده سبب شد که مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری طرح جامعی با عنوان کتاب‌های نقره‌ای شعر و داستان اجرا کند که بسته نخست آن با 31 جلد کتاب از شعر و داستان از سراسر کشور در فروردین ماه در تهران رونمایی می‌شود. 


مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس با بیان اینکه در محتوای این 2 کتاب‌ به گفتمان انقلاب اسلامی توجه شده نه تاریخ آن تصریح کرد: براین اساس بسیاری از اشعار یا داستان‌هایی که در ظاهر به انقلاب مربوط نیستند اما به گفتمان انقلاب نزدیک هستند، در این 2 کتاب گنجانده شده است. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :